Підписано другу версію закону проти гомосексуалістів

13

Новий закон діє не лише проти самих гомосексуалістів – особи чи групи, які виступають на захист спільноти, також можуть бути покарані.

Уганда: підписано другу версію закону проти гомосексуалістів

Президент Уганди Йовері Мусевені підписав закон проти гомосексуальних актів, за словами речника парламенту Аніти Аннет Амонг. За повідомленнями ЗМІ, офіс президента також підтвердив факт підписання.

Закон передбачає смертну кару для гомосексуалістів, засуджених за зґвалтування чи секс із неповнолітніми або інвалідами. Особи або групи, які виступають на захист гомосексуалістів, такі як групи активістів ЛГБТ, можуть бути покарані позбавленням волі на строк до 20 років.

ЛГБТ – це англійська абревіатура для лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерів. Також часто використовується варіант LGBTQ. Інші варіанти – LGBTQI чи LGBTQIA+. Кожна літера означає гендерну ідентичність або сексуальну орієнтацію.

Наслідки дискримінації вже помітні

Дещо більше місяця тому Мусевені повернув до парламенту початкову версію законопроекту. Президент висловив побоювання, що закон може бути юридично вразливим. У початковій версії закон передбачав кримінальну відповідальність гомосексуалістів, які добровільно звертаються за медичною допомогою. Тепер парламент змінив цей аспект у другій версії закону.

За словами угандійського ЛГБТ-активіста Сема Ганафи, наслідки були відчутні ще до підписання закону. Лікарні відмовляли гомосексуалістам, бо установи боялися переслідувань з боку уряду. «Це сумна новина. Наші люди знову змушені ховатися», – сказав Ганафа в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur.

Читайте також:  До заморожування судової реформи готується Нетаньяху

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я