Після перемоги Ердогана турецька опозиція боїться майбутнього

14

Вона побоюється, зокрема, і подальшого погіршення економічної ситуації.

 

Після перемоги Ердогана турецька опозиція боїться майбутнього

Наступного дня після перемоги та переобрання Реджепа Тайіпа Ердогана на пост президента турецька опозиція та експерти попередили про можливі наслідки нового терміну повноважень глави держави.

«Ердоган вже в перших своїх виступах підбурює проти ЛГБТ-людей і тим самим жорстоко знущається з них як з іграшки для своєї людиноненависницької пропаганди», – заявив голова німецько-турецької парламентської групи Макс Лакс («зелені») виданню Deutsche Presse-Agentur. Квір-організації в країні ще до виборів виступили із закликами проти Ердогана.

У неділю ввечері Ердоган виграв другий тур у кандидата від опозиційної партії CHP Кемаля Киличдароглу, а невдовзі після цього розмовляв: «Брати мої, хіба ця CHP не є про-ЛГБТ?». За словами Ердогана, у його власному виборчому союзі такого немає. На це він отримав гучне схвалення аудиторії.

Репер Ежель: “З мене вистачить моєї країни”.

Особливо серед молодих представників опозиції повторна перемога консервативного ісламського політика на виборах, напевно, підігріє розчарування. Ердоган протягом багатьох років чинить сильний тиск на творчу індустрію. Турецький репер Ежель, який мешкає в Німеччині, написав у Instagram, що поки не хоче повертатися до Туреччини. «З мене вистачить моєї країни. Навіть якщо я не зможу приїхати до кінця свого життя, ви завжди будете в моїх думках і в серці», – написав він, звертаючись до своїх шанувальників. Ежель – один із найпопулярніших реперів Туреччини, відомий своїми текстами з критикою уряду.

Міжнародні партнери привітали нового старого главу держави НАТО з перемогою. З Ізраїлю, з яким Туреччина тільки-но знову зблизилася, президент Іцхак Херцог написав: «Я переконаний, що ми продовжимо спільну роботу зі зміцнення та розширення добрих відносин між Туреччиною та Ізраїлем». Привітання також надійшли з ЄС та США, хоча Ердоган вів передвиборчу кампанію на явно антизахідних гаслах. Серед іншого він звинуватив іноземні ЗМІ в спробі повалити його.

Читайте також:  Асоціація вважає, що вкрай праві перебувають на підйомі

Туреччина є важливим партнером ЄС, наприклад, через угоду про біженців. Проте стосунки із нею хронічно конфліктні. Взаємини із Німеччиною також характеризуються частою напруженістю. Після перемоги Ердогана на виборах у неділю ввечері канцлер Олаф Шольц високо оцінив співпрацю Німеччини з Туреччиною.

Будучи союзником Росії та України, ця країна також відіграє важливу роль у війні в Україні. Путін, у якого, як то кажуть, гарні особисті стосунки з Ердоганом, також негайно привітав його, як і президент України Володимир Зеленський.

Сильна підтримка у Німеччині

Виборці в Німеччині також зробили свій внесок у перемогу Ердогана на виборах. Очевидна більшість виборців, які мають право голосу, проголосували за чинного президента. За даними Державного інформаційного агентства «Анадолу», у Німеччині підраховано близько 95% урн для голосування, тому чинний президент отримав 67,4% голосів серед цієї групи виборців. Офіційні дані виборчого органу про результати другого туру виборів у Німеччині спочатку не були доступними.

У Туреччині Ердогану вдалося залучити голоси виборців переважно у провінціях центральної Анатолії та Чорноморського регіону. У регіоні землетрусів він попереду майже в усіх провінціях. Проте найбільш густонаселені провінції – Стамбул, Анкара та Ізмір – перейшли до опозиції, як і південний схід країни, де більшість населення становлять курди.

Експерти вважають вибори нечесними

Судову систему країни сильно політизовано і вважається незалежної. Це одна з причин, чому експерти назвали вибори нечесними. Багато політичних опонентів постали перед судом, наприклад, мер Стамбула Екрем Імамоглу, якому загрожує в’язниця та заборона на участь у політичному житті.

Під загрозою заборони перебуває прокурдська HDP; її колишній лідер Селахаттін Деміртас вже перебуває у в’язниці. У неділю ввечері переобраний президент відразу виступив проти нього: Деміртас – терорист, якого він ніколи не звільнить. Тоді натовп, що зібрався перед ним, зажадав смертної кари для колишнього лідера HDP. Згідно з ухвалою Європейського суду з прав людини, Деміртас несправедливо перебуває у в’язниці.

Читайте також:  Дискримінація людей похилого віку в Німеччині недооцінена

Опозиція також побоюється подальшого погіршення економічної ситуації, зокрема зростання цін та інфляції. Політика Ердогана вважається неортодоксальною, оскільки він відреагував на масове зростання інфляції лише помірним підвищенням відсоткових ставок. Національна валюта Туреччини, ліра, ослабла у понеділок, наблизившись до рекордного мінімуму, досягнутого минулого тижня.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я