Шотландська правляча партія оголосила про план здобуття незалежності

20

Лідер шотландського уряду Хумза Юсаф хоче оголосити майбутні загальні вибори у Великій Британії фактичним референдумом про незалежність від Лондона. Якщо більшість у Шотландії проголосують за Шотландську національну партію (ШНП) Юсафа на виборах, призначених на 2024 рік, це має вважатися голосуванням за незалежність, заявив лідер партії на спеціальній партійній конференції ШНП у місті Данді у суботу. «Немає іншого шляху до незалежності, окрім законних і демократичних процесів», – сказав Юсаф.

У виборчому маніфесті має бути від початку зазначено, що голосування за ШНП рівносильне голосуванню за незалежну Шотландію, сказала довірена особа колишнього лідера Ніколи Стерджен. «Якщо ШНП переможе на виборах, значить народ висловився. Тоді ми вестимемо переговори з урядом Великобританії про те, як демократичним шляхом забезпечити перехід Шотландії до незалежної країни».

Попередниця Юсафа, Стерджен, яка несподівано залишила свою посаду в лютому, вже хотіла оголосити майбутнє голосування референдумом де-факто. Згідно з опитуваннями, прихильники та противники відокремлення від Сполученого Королівства приблизно рівні в самій північній частині країни. Однак підхід Юсафа не зустрів схвалення. У суботу у місті Стерлінг планувалося провести марш прихильників незалежності.

Після відходу Стерджен ШНП втратила значні позиції. Нещодавно соціал-демократична Лейбористська партія обійшла її в опитуванні вперше за багато років. Більше того, відрив наприкінці 2022 року став віддаленою перспективою. Тоді Верховний суд Великобританії ухвалив, що для проведення другого референдуму, якого домагається ШНП, буде потрібна згода центрального уряду в Лондоні. Однак прем’єр-міністр-консерватор Ріші Сунак відкидає це, як і лідер опозиції Кейр Стармер.

Читайте також:  Скандал у Лівій партії: Лідери критикують Вагенкнехт

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я