Шольц приймає нового главу уряду Іраку Аль-Судані

19

Після кількох місяців боротьби за владу в Іраку новий прем’єр-міністр країни Мохаммед Шіа аль-Судані вирушає до Берліна для першого візиту з канцлером Олафом Шольцем (СДПН). На нового главу уряду чиниться тиск з метою вивести країну з тяжкої політичної та економічної кризи після багаторічної війни з терористичним ополченням «Ісламська держава» (ІД). Перед сьогоднішнім прийомом Шольца з військовими почестями заплановано також зустріч із федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Центральною темою переговорів із Шольцем може стати сумно відоме погане електропостачання в Іраку. За інформацією з Багдада, під час візиту буде підписано меморандум про взаєморозуміння щодо покращення виробництва електроенергії в країні за допомогою мюнхенського концерну Siemens. Докладніша інформація спочатку була недоступна. Поряд із поганою економічною ситуацією та корупцією, постійні відключення електроенергії є однією з причин масових протестів, які кількома хвилями стрясають Ірак з 2019 року. Рівень безробіття високий. Близько 30 відсотків населення живе у злиднях.

Підтримка з Німеччини

Тривала політична криза в Іраку кілька місяців тому різко загострилася. Ополченці вели важкі бої у так званій Зеленій зоні у Багдаді під залпами вогню. Кілька людей було вбито та сотні поранено. Прихильники впливового священнослужителя шиїта Муктади аль-Садра раніше взяли штурмом і зайняли урядовий палац з офісом прем’єр-міністра, а також будівлю парламенту. Після парламентських виборів пройшов рік, перш ніж було сформовано нинішній уряд.

“Проблеми величезні, і реформи мають бути проведені швидко”, – заявило федеральне міністерство закордонних справ, коли новий уряд Іраку вступив на посаду в жовтні. Німеччина є «надійним партнером» і продовжуватиме підтримувати країну.

У жовтні Бундестаг продовжив мандат на розгортання німецьких солдатів для стабілізації ситуації в Іраку на один рік. У рамках цієї місії на місцях перебувають до 500 чоловіків та жінок. Бундесвер надає підтримку у боротьбі з ІГ, виконуючи транспортні завдання та дозаправку в повітрі для союзників та партнерів, німецькі солдати також беруть участь у підготовці місцевих сил.

Читайте також:  Відстрочення ухвалення закону про опалення не буде

ІГ в Іраку та Сирії

Кілька років тому ІД контролювало великі території в Іраку та Сирії та проголосило там так званий халіфат. З того часу терористи зазнали там військової поразки, але вони все ще активні та нападають. Наприкінці грудня в результаті терористичної атаки за підписом ІД загинули вісім людей приблизно за 60 кілометрів від Багдада. За даними курдських джерел, в Ербілі на півночі країни сили безпеки запобігли двом нападам, які ІД планувало вчинити в новорічну ніч.

«Загалом угруповання виглядає стабільним, не скорочується і не зростає», – йшлося в доповіді голландського Інституту Клінгендейла про загрозу ІГ в Іраку минулого року. «Кількість атак ІД збільшилася, але в основному це відбувалося у формі невеликих та локалізованих інцидентів». ІД є «мобільним» і діє в основному на осі між Сінджаром біля сирійського кордону та Багдадом.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я