Шольц додзвонився до Путіна з Німеччини

6

Отже, Шольц додзвонився до Путіна… Яку сакральну істину хотів донести канцлер Німеччини Олаф Шольц до кремлівського старця? Він закликав Володимира Путіна розпочати мирні переговори з Україною.

Шольц додзвонився до Путіна з Німеччини вперше за 2 роки

Шольц додзвонився до Путіна – і це була перша телефонна розмова лідерів двох країн майже за два роки. У телефонній розмові Шольц «засудив агресивну війну Росії проти України та закликав президента Путіна покласти їй кінець і вивести війська»– Заявив прес-секретар канцлера Штеффен Хебестрайт.

Німецький лідер «закликав Росію продемонструвати готовність до переговорів з Україною з метою досягнення справедливого та міцного миру»додав Хебестрайт у своїй заяві

Шольц також наголосив «Непохитна рішучість Німеччини підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією так довго, як це необхідно».

Дзвінок між двома лідерами став першим випадком їхнього контакту з грудня 2022 року. Як повідомило агентство AFP джерело в уряді Німеччини, розмова тривала годину. Довго.

Шольц «Особливо засудив російські авіаудари з цивільної інфраструктури в Україні»Повідомило джерело в уряді.

«Він ясно дав зрозуміти, що відправлення північнокорейських солдатів до Росії для виконання бойових завдань проти України призведе до серйозної ескалації та розширення конфлікту»– Додало джерело.

Цікаво було б почути, наскільки тріумфальними здалися Шольцю інтонації Путіна у цій розмові.

Джерело в уряді Німеччини додало, що лідери Німеччини та Росії «Домовилися залишатися на зв'язку». Ну а для внутрішньонімецького порядку денного можна зафіксувати, що Шольц хоча б намагався.

Кремлівський новояз

Кремль у своєму звіті про бесіду заявив, що лідери двох країн провели «відвертий обмін думками», додавши, що ініціатором розмови виступила Німеччина.

“Можливі домовленості повинні враховувати інтереси безпеки Російської Федерації, виходити з нових територіальних реалій і, найголовніше, враховувати корінні причини конфлікту”– Додали в Кремлі.

Читайте також:  Президія ХДС: "процедура виключення Маассена неминуча"

Така лаконічна фіксація не дозволяє зрозуміти, що ж Шольц і Путін обговорювали биту годину. (Якщо сказане Шольцем уміщається за кілька хвилин.)

Путінські образи на Захід?

Обмежений контакт

За словами Хебестрайта, перш ніж зателефонувати Путіну, Шольц переговорив із президентом України Володимиром Зеленським.

За словами прес-секретаря, лідери Німеччини та України “говорили заздалегідь і зроблять це знову після розмови з президентом Росії”. Сенс цих розмов також уникає розуміння, хоча добре, звичайно, що лідери спілкуються.

Тим часом повномасштабне вторгнення Росії в Україну, розпочате у лютому 2022 року, наближається до третьої зими.

Німеччина є одним із найбільших військових спонсорів України, поступаючись за обсягом допомоги, наданої Києву, лише Сполученим Штатам.

Проте обрання Трампа, який у ході передвиборчої кампанії критикував допомогу Україні, поставило під сумнів подальшу підтримку з боку Вашингтона.

Фото: brongkie brongkie/pexels.com

Путін не поїде до Бразилії

Розмова Шольца з Путіним у грудні 2022 року стала останньою відомою телефонною розмовою між главою Кремля та лідером великої західної країни.

Путін не спілкувався з більшістю лідерів НАТО та Заходу з 2022 року, коли ЄС та США ввели масштабні санкції проти Росії за початок її шокового настання в Україні.

У рамках блоку НАТО Путін підтримує контакти зі своїм європейським шанувальником прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, який будує свою імперію та веде свою політику.

Путін не зустрічався особисто з іншими західними лідерами з того часу, як у лютому 2022 року, за кілька днів до початку наступу, до Москви прибуло безліч західних високопосадовців у марній спробі утримати главу Кремля від нападу на Україну.

Він передбачувано пропустить і зустріч лідерів G20 у Бразилії наступного тижня, в якому братиме участь Шольц, який поки що залишається канцлером.

Читайте також:  У Кремлі підтримали ідею про премії трофейні Leopard

Путін відхилив ордер Міжнародного кримінального суду, виданий проти нього у зв'язку з діями Росії в Україні, що стало одним із факторів, що вплинули на його рішення не брати участь у саміті, на якому Москву представлятиме міністр закордонних справ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я