У Німеччині катастрофічно не вистачає притулків для чоловіків, які постраждали від домашнього насильства.
Чоловіки страждають від домашнього насильства у Німеччині
Федеральний координаційний центр захисту чоловіків від насильства (BFKM) опублікував звіт про роботу кризових центрів. Висновок невтішний — чоловіки страждають від домашнього насильства у Німеччині.
Тривожна статистика пригнічує. Торік більше 500 чоловіків потребували захисту від домашнього насильства. Більшості з них був потрібний притулок, але система виявилася не готовою допомогти всім.
Гостра нестача місць позначається на проблемі. У Німеччині сьогодні:
- 15 захищених квартир,
- 49 місць для розміщення,
- притулки працюють лише у 5 землях із 16.
Більшість людей, які звернулися за допомогою, живуть у тому ж районі, де знаходяться притулки, або в сусідніх.
Чоловіки страждають від домашнього насильства у Німеччині: чому про це треба кричати?
Пояснює Яна Петерс, спеціаліст зі статистики BFKM:
«Чоловіки хочуть отримувати допомогу поряд з будинком, це логічно — адже більшість постраждалих перебувають у розпалі професійного та сімейного життя. Їм треба ходити на роботу, вони хочуть, якщо є діти, дбати про них так само, як їхні партнерки. Однак у більшості федеральних земель у нас досі немає місць у сховищах. Це серйозний дефіцит, який призводить до ще більших страждань. Відповідальні особи у політиці та управлінні повинні терміново взяти на себе набагато більше відповідальності»
Їй вторить Франк Шайнерт, виконавчий директор з освіти BFKM:
«Домашнє насильство над чоловіками залишається в Німеччині табу, якому потрібно приділяти більше уваги. виросло — це жахливо для кожного окремого випадку, але це говорить про усвідомленість суспільства, що повільно зростає, про цю важливу тему. це жахливо, але не ганебно – бути постраждалим чоловіком. І лише той, хто звертається по допомогу, має шанс отримати її. Крім того, він подає сигнал, що чоловіки не завжди повинні бути сильними, вони можуть бути вразливими».
Необхідно все міняти!
За рекомендаціями експертів, потрібно створити як мінімум одне сімейне місце для чоловіка з дітьми на кожні 200 000 мешканців. Наприклад, у Нижній Саксонії має бути 40 місць для чоловіків із дітьми, але зараз там немає жодного.