Чотирьохденка перевернула життя піддослідних німців

5

Менше працюєш — краще почуваєшся, або підсумки незвичайного експерименту.

Чотирьохденка перевернула життя піддослідних німців

Скорочений робочий тиждень — це не пролінь і неробство. Це про оптимізацію та раціоналізацію праці. Як чотириденка перевернула життя піддослідних німців? Кажуть, що вони стали встигати більше, а втомлюватись менше.

Судіть самі: до введення чотириденки 64% співробітників мріяли більше часу приділяти сім'ї. Після — таких залишилося лише 50%.

Люди стали щасливішими: опитування показали значне зростання задоволеності життям. І не дивно: 60% учасників заради додаткового вихідного навчилися менше відволікатися та оптимізувати свою роботу.

Більше половини переглянули культуру нарад. стали збиратися рідше та ненадовго. Чверть освоїла нові цифрові інструменти підвищення ефективності.

Ініціатори проекту вважають, що потенціал скороченого робочого часу ховається під купою складних процесів, нескінченних зустрічей та нестачі цифровізації. А щоб по-справжньому відчути переваги чотириденки, компаніям потрібно провести необхідну трансформацію.

Чотирьохденка перевернула життя піддослідних. А як же ефективність?

До речі, про ефективність. Побоювання, що зайвий вихідний ударить по продуктивності, не підтвердили. Ключові показники роботи, такі як прибуток і прибуток, залишилися приблизно на рівні попереднього року.

А ось керівництво і самі співробітники в один голос заявили, що за чотириденки їхня продуктивність навіть зросла! Схоже, коли люди, що відпочили й мотивовані, вони і працюють з подвійною силою.

Чотирьохденка перевернула життя. Фото: Sebastian Gollnow/dpa/dpa-tmn/Symbolbild

Але не тільки ККД вийшов у плюс. Здоров'я працівників теж. Ті, хто працював 4 дні на тиждень, повідомили про зниження стресу та симптоми вигоряння.

А дані зі смарт-годин показали: «чотирьохденники» стали активніше рухатися і довше спати. У середньому — на 38 хвилин на тиждень більше за контрольну групу. Рівень стресу у них, до речі, теж був нижчим.

Читайте також:  Аденома простати

Єдине, на що скорочений трудовий тиждень не вплинув, то це на екологію. Всупереч очікуванням, люди не стали поводитися більш екологічно та знижувати вуглецевий слід.

Навпаки, зросла кількість поїздок. Очевидно, енергію, зекономлену на роботі, німці пустили на мандрівки.

Але навіть з урахуванням цього нюансу пілотний проект можна сміливо назвати успішним. Понад 70% компаній заявили, що хочуть і надалі жити за новими правилами — або продовживши тестовий період або повністю закріпивши чотириденку.

Тож, друзі, придивляйтеся до цього досвіду. Дивишся, скоро робочий тиждень схудне на один день повсюдно. Головне — не просто менше стирчати в офісі, а використовувати час, що вивільнився, з розумом. Щоб і справа сперечалася, і сили залишалися.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я