Сходження на Еверест 70 років: Непал вшановує шерпів

25

Заступник міністра туризму вручила сьогодні нагороди більш ніж 100 із них.

 

Сходження на Еверест 70 років: Непал вшановує шерпів

Непал вшановує своїх гірських провідників і носіїв з народу шерпа на церемонії, присвяченій першому сходження на Еверест, найвищу гору світу, рівно 70 років тому. Заступник міністра туризму Сушіла Шріпалі Тхакурі вручила сьогодні нагороди більш ніж 100 із них.

Серед них були гірський провідник Каміт Ріта Шерпа, який на сьогоднішній день 28 разів піднімався на Еверест, і Сану Шерпа, який був першою людиною, яка двічі піднялася на всі 14 восьмитисячників, за даними Непальської асоціації альпінізму. Місцеві гірські гіди є важливою частиною експедицій.

Сьогодні у столиці Катманду також пройшов мітинг, на якому сотні людей тримали плакати з фотографіями Тенцінґа Норгая та Едмунда Хілларі. Ці два альпіністи увійшли в історію 29 травня 1953 року, коли вони досягли даху світу на висоті 8848,86 метрів, який до цього моменту вважався багатьма неприступним. Після смерті Хілларі у 2008 році в Непалі щороку 29 березня відзначається Міжнародний день Евересту.

Магніт для туризму

Гора продовжує залучати сотні альпіністів з усього світу щороку. Цього року у весняний сезон, який закінчується у червні, 478 осіб отримали дозвіл, повідомило міністерство туризму Непалу.

Це найбільша кількість дозволів, що колись видані за один сезон, йдеться в повідомленні. У Непалі дозвіл коштує еквівалент близько 10 тисяч євро, а вся експедиція – від 40 тисяч до 100 тисяч євро.

«Цього весняного сезону на Евересті загинули щонайменше 12 альпіністів, які ще кілька вважаються зниклими безвісти», – повідомив німецькому агентству друку один з офіційних представників на місці подій.

Читайте також:  Сильні підземні поштовхи трясуть північ Пакистану: у столиці Ісламабаді землетрус досягає магнітуди 6,8, за даними влади. Сьогодні о 21:28

Загалом Непал заробив понад 5,8 мільйона доларів (близько 5,4 мільйона євро) у весняний сезон, видавши дозволи на сходження на Еверест та 27 інших гір понад тисячі альпіністів, за даними міністерства туризму.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я