Що варто зробити в перший тиждень нового року

36

Передноворічна метушня напевно вас вимотала – всі ці дедлайни, що горять, на роботі, забіг по магазинах, генеральне прибирання, прикраса квартири, кулінарний марафон біля плити. Після такого просто необхідно відновити сили, а потім поступово повертатися до звичного життя.

Новий рік – ідеальна точка відліку, щоб почати нове життя: піти на фітнес, записатися на уроки іноземної мови, розмістити резюме на сайті з вакансіями і взятися за пошуки більш підходящої роботи. Не всі одразу, звісно, ​​і не всі – з 2 січня. Але щось почати робити ви вже можете, пише Lifehacker.

Відповісти на всі вітання

Цілком імовірно, що 31 грудня та 1 січня у вас просто не було можливості відповісти всім, хто привітав вас у месенджерах чи соцмережах, та привітати знайомих самому. Нічого страшного – тепер можна виділити час і надіслати всім щирі вдумливі побажання.

Погуляти

Пройтися зимовим містом і помилуватися, як мерехтить блакитний сніг у світлі ліхтарів, подихати морозним повітрям, сходити на ковзанку, зліпити з дітьми сніговика у дворі, повалятися на свіжому снігу і зробити «снігового ангела».

Це і приємне фізичне навантаження, і веселощі, і хороші враження, і просто спосіб трохи розтруситися після того, як ви досхочу «потюленили».

Налагодити харчування

Під час свят багато хто переїдає, налягає на важку та жирну їжу, не дотримується інтервалів між прийомами їжі. У цьому немає нічого жахливого, але коли святкові вихідні підійдуть до кінця, збитий режим харчування може вам відгукнутися. Ненажерливість і низька рухливість викликають сонливість та порушення травлення.

Ось кілька порад, які допоможуть повернутися до здоровішого харчування.

  • У жодному разі не звинувачуйте себе за те, що багато їли: через почуття провини люди переїдають ще сильніше.
  • Не потрібно голодувати чи сідати на строгу дієту. Це шлях до зриву, набору ваги та самобичування.
  • Насамперед їжте натуральні продукти, які пройшли мінімальну обробку: крупи, бобові, свіже м’ясо та рибу, нешліфований рис, цільнозерновий хліб, овочі, фрукти, пасту.
  • Забезпечте себе різноманітною та смачною їжею. Дуже часто люди налягають на фастфуд та солодощі, бо жодних смачних корисних альтернатив удома немає.
  • Не забувайте пити воду. Іноді ми переїдаємо, бо плутаємо голод із спрагою.
Читайте також:  Чим зайнятися новорічної ночі, якщо зовсім не хочеться святкувати?

Підбити підсумки та скласти плани

Кидатися одразу виконувати новорічні обіцянки, напевно, не найкраща ідея. Якщо не відпочити як слід, не відновити режим сну та харчування, буде важкувато бігати вранці, кидати палити та виробляти корисні звички. А от спокійно зосередитися на плануванні буде якраз доречно.

Зараз саме час, щоб оцінити минулий рік, подумати, до чого вам хотілося б прийти в наступному, поставити цілі та розробити стратегію, яка допоможе їх досягти. Тільки не беріть на себе дуже багато, намагайтеся не відриватися від своїх реальних можливостей. Більшість людей переборщує з новорічними обіцянками, і вони так і залишаються невиконаними.

Прибрати вдома

Навіть якщо перед святами ви зробили генеральне прибирання та розхламили будинок, за час канікул майже напевно знову утворився безлад, який псуватиме вам настрій і гальмуватиме вашу продуктивність.

Необов’язково відразу влаштовувати повноцінне прибирання. Пройдіться по квартирі з пилососом, розкладіть речі по місцях, витріть пил – вдома стане куди охайніше.

«Винести» цифрове сміття

Підписки на непотрібні програми та сервіси, дублікати фотографій, повідомлення у поштовій скриньці, старі документи, п’ять тисяч скріншотів, які були потрібні для роботи, а тепер уже ні. Все це «барахло» займає місце у пам’яті пристрою, забирає гроші, заважає знайти потрібну інформацію та псує настрій.

Зараз чудовий час, щоб нарешті розчистити ці цифрові авгієві стайні. Тим більше, що зробити це можна, навіть не встаючи з дивана.

Для початку потрібно поділити всі цифрові об’єкти на кілька категорій, а потім працювати з кожною окремо. Ключовий принцип методу: прибирати потрібно швидко, без жалю викидаючи те, що не викликає «іскри радості», тобто приємні емоції чи спогади.

  • Файли. Створіть дві папки. В одну переносьте все, що приносить радість, в іншу — важливі фото та документи, якими ви користуєтеся і які не можна завантажити з інтернету чи сховіща. Те, що не потрапило до жодної папки, видаляйте.
  • Повідомлення та листи. Очистіть кошик та папку «Спам», відпишіться від розсилок, які не читаєте. Потім повторіть той самий процес, що з файлами. Розділіть листи на радісні та важливі, а ті, що до жодної категорії не належать, видаліть.
  • Підписки та додатки. Відмовтеся від усього, чим не користуєтеся регулярно і що вас не тішить. Вам навряд чи потрібні п’ять різних стрімінгових сервісів, якщо ви дивитеся лише парочку, та й кілька щоденників або додатків із тренуваннями теж ні до чого. Як тільки вони дійсно вам знадобляться, ви відразу зможете завантажити їх заново.
Читайте також:  Поради дбайливим батькам: як зробити дитинство дитини щасливою

Купити собі щось приємне

Подарунки можна і потрібно дарувати не тільки іншим, а й собі. Купуйте те, про що давно мріяли, сходіть на приємну процедуру на кшталт масажу або побалуйте себе хоча б милою дрібницею: гарною книгою, симпатичним шаликом, пачкою ароматного чаю. Ви абсолютно точно заслужили.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я