Що треба робити, щоб отримати спадок і не запозичити борги покійного?

24

Який порядок дій при вступі у права спадщини і як дізнатися, чи не було у померлого кредитів, боргів та обтяжень?

Для відкриття спадкової справи треба звернутися до присяжного нотаріуса, який практикує в зоні діяльності окружного суду (Ризького, Курземського, Земгальського, Відземського або Латгальського), де було останнє місце проживання спадкодавця, яке задекларовано. Присяжний нотаріус ініціює справу спадщину. Список нотаріусів доступний тут.

Стаття 701 Цивільного закону передбачає, що з прийняттям спадщини всі права та обов’язки спадкодавця переходять до спадкоємця. Тому після прийняття спадщини переймаються і обов’язки спадкодавця. Однак, щоб уникнути успадкування боргів до прийняття спадщини, можна скористатися правами інвентаризації, встановленими статтею 708 Цивільного закону, – зробити опис усієї спадщини у встановлений законом строк.

При праві інвентаризації інтереси спадкоємців захищені, можна дізнатися про склад спадщини до його прийняття. Спадкоємець може скористатися цим правом незалежно від того, отримує він спадок за законом, заповітом чи договором.

Спадкоємець, який бажає скористатися цим інвентарним правом, повинен не пізніше ніж через два місяці після отримання повідомлення про виявлення спадщини звернутися до нотаріуса із заявою про складання опису спадщини. Нотаріус готує запрошення до судового пристава для складання опису спадщини відповідно до статті 709 Цивільного закону.

Приймаючи право спадщини без опису, якщо його недостатньо задоволення вимог кредитора спадкодавця, спадкоємець повинен сплатити борги зі свого майна.

.

Читайте також:  Абсцес легені

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я