Поради, що робити, якщо в аптеці немає потрібних вам ліків

61

Постачання антибіотиків до Латвії активно здійснюються, у тому числі антибіотиків, призначених для дітей. У той же час з урахуванням сезонного ефекту і, відповідно, підвищеного попиту на ці препарати зараз трапляються випадки, коли попит на антибіотики перевищує обсяги пропозиції. Що робити у випадку, якщо у вашій аптеці немає необхідних ліків?

Зважаючи на побоювання та сигнали громадян про придбання та наявність у Латвії антибіотиків (суспензій), призначених для дітей, Державне агентство лікарських засобів (ZVA) з 14 листопада цього року активно стежить за ситуацією, пише Mammamuntetiem.lv.

ZVA вимагає від оптовиків фармацевтичних препаратів кожен робочий день надавати інформацію про доставлені в аптеки антибіотики та відстежує всі дані про наявність цих препаратів у Латвії.

Також ZVA видає торговцям додаткові дозволи на поширення антибіотиків, щоб максимально забезпечити доступність ліків пацієнтам.

Рекомендації для пацієнтів та медичних працівників

  • Розумне використання антибіотиків є критично важливим як для власного здоров’я пацієнта, так і для підтримки ефективності антибіотиків протягом більш тривалого періоду часу та запобігання стійкості до протимікробних препаратів. Тому антибіотики, зокрема й амоксицилін, не слід застосовувати без необхідності, тобто їх не можна застосовувати для лікування захворювань, для яких вони не призначені. Наприклад, антибіотики не допомагають при вірусних інфекціях, вони діють на бактерії та призначені для лікування конкретних бактеріальних інфекцій.
  • Агентство зазначає, що у багатьох випадках є альтернативні методи лікування. Якщо антибіотики, які призначені хворому, недоступні, лікар повинен призначити інші антибіотики. Вже під час консультації можна запитати лікаря, які дії слід вжити, якщо немає можливості вчасно купити ті чи інші ліки.
  • У кожній ситуації, коли немає можливості вчасно купити якісь ліки, у т.ч. при замовленні ліків, виготовлених в аптеці, або ліків, які не зареєстровані в Латвії, пацієнту важливо зв’язатися з лікарем, щоб оцінити інші альтернативи.
  • Також можна приготувати антибіотики для дітей на місці в аптеці. Запитайте про цей варіант у будь-якій аптеці. Аптеки співпрацюють, і якщо одна не робить ліки на місці, вона може попросити зробити це в іншій аптеці.
  • На сайті ZVA доступна «Карта аптек», де можна легко знайти найближчу аптеку. Коли вам потрібні конкретні ліки, але турбуєтеся про їх наявність, можна зручно зв’язатися з найближчою аптекою по телефону. Ви можете шукати аптеки на карті за назвою аптеки, адресою, містом або вулицею. Також з її допомогою можна вибрати, наприклад, лише ті аптеки, які працюють 24 години на добу або які виготовляють ліки на місці. При натисканні на вибрану аптеку доступна точна адреса, номер телефону та інша інформація про аптеку.
  • В окремих ситуаціях забезпечити пацієнтів ліками можна, постачаючи ліки як не зареєстровані в Латвії (зареєстровані в іншій державі та ліки, що застосовуються). Лікар поінформований про таку можливість і порадить, як діяти пацієнтові.
Читайте також:  Секрети інтимного здоров'я жінки

Ліки, що містять ібупрофен та парацетамол

Через сезонні захворювання та підвищений попит іноді буває тимчасова відсутність ліків з певною назвою.

ZVA закликає пам’ятати, що для симптоматичного лікування болю, підвищеної температури та запалення часто можна використовувати препарати-аналоги (тобто препарати з іншою назвою або іншою діючою речовиною).

Наприклад, ви можете вибрати парацетамол замість ібупрофену. Також за відсутності ліків у певній формі можна знайти рішення, використовуючи іншу форму ліків (наприклад, замість суспензії для дітей можна використовувати супозиторії).

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я