Що йдеться у документі з викладом позиції Китаю щодо України?

39

Китай закликав до припинення вогню у війні проти України. У довгоочікуваному документі з викладом позиції, опублікованому в річницю російського вторгнення, міститься заклик до якнайшвидшого поновлення переговорів. «Діалог та переговори – єдине реальне вирішення кризи в Україні». Дипломати та експерти відреагували скептично та розчаровано, оскільки документ із дванадцяти пунктів не окреслив жодної нової ініціативи. Також було зазначено, що Китай не є нейтральним і досі не засуджував російську агресивну війну. Уряд Німеччини поскаржився, що у документі Пекіна відсутні «важливі елементи», такі як виведення російських військ.

Зміст документа, опублікованого Міністерством закордонних справ:

Припинення вогню: «Усі сторони мають підтримувати Росію та Україну, щоб вони працювали в одному напрямку і зрештою досягли всеосяжного припинення вогню», – йдеться у документі.

Стриманість: «Усі сторони повинні залишатися раціональними, виявляти стриманість, не роздмухувати полум’я і не допускати подальшого погіршення кризи або навіть виходу її з-під контролю». Саме таку аргументацію зазвичай використовує Китай, виступаючи проти постачання зброї із Заходу в Україну.

Недоторканність: На початку документу Китай вимагає суворого дотримання принципів Організації Об’єднаних Націй. «Суверенітет, незалежність та територіальна цілісність усіх країн мають ефективно підтримуватись». Питання про те, що Росія має для цього вивести війська або що має статися з окупованими Росією територіями, не розглядається.

Безпека: У документі стверджується, що «законні інтереси безпеки всіх країн мають сприйматися серйозно». Дипломати вбачають у цьому посилання на аргумент Росії про те, що воно має захищатися від США та НАТО. Менталітет холодної війни має бути припинений, стверджує Китай в аналогічному ключі. Безпека однієї країни не повинна забезпечуватись за рахунок інших. Необхідно уникати «блокової конфронтації» – звинувачення, яке Китай переважно висуває проти США. Не називаючи НАТО, газета стверджує, що безпека регіону не повинна досягатись шляхом зміцнення або розширення військових блоків.

Читайте також:  В Україні шукають зниклих безвісти після прориву греблі

Ядерна загроза: “Ядерна зброя не повинна застосовуватися, а ядерні війни не повинні вестися”. Загроза застосування ядерної зброї також має бути відкинуто – формулювання, яке може бути опосередковано спрямоване на Москву.

– Санкції: Рішуче, Китай закликає припинити санкції проти Росії, які тільки створюють нові проблеми. “Китай виступає проти односторонніх санкцій, не санкціонованих Радою Безпеки ООН”. У вищому органі ООН Росія і Китай мають право вето, тому вони можуть запобігти будь-яким санкціям.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я