Розбитий танк із України тепер стоїть перед посольством Росії

33

На ознаменування річниці початку війни в Україні перед будівлею посольства Росії в Берліні було встановлено зруйнований російський танк. Розбитий танк Т-72 прибув до столиці рано-вранці в п’ятницю. Протягом кількох днів він служитиме меморіалом війни перед посольством на бульварі Унтер-ден-Лінден.

Наразі танк стоїть на причепі, на якому його було перевезено з України до Німеччини. Уламки були збудовані поперек центральної резервації великої вулиці, гармата спрямована на посольство.

Ініціатори акції розповіли, що танк наїхав на міну 31 березня під час наступу російської армії на Київ та був знищений вибухом. Імовірно, у ньому загинули солдати. Вони належали до танкового підрозділу, дислокованого далеко Сході Росії. Військово-історичний музей Міністерства оборони України надав танк у тимчасове користування, а також надав підтримку у транспортуванні.

Загибель: “Військові злочинці сидять тут, у посольстві”.

Автор та видавець Віланд Гібель, який був одним із ініціаторів акції, назвав танк «символом приреченості». Він кричав: «Режим впаде так само, як упав Третій рейх. (…) Тут, у посольстві, сидять військові злочинці. Ось чому ми поставили їхню машину з мотлохом перед дверима росіян». Другий ініціатор, художник Енно Хенце, сказав: «Тут, на жаль, добре видно швидкоплинність людини та машини».

План зведення зруйнованого танка в Берліні як меморіал має довгу історію. Після того, як берлінський район Мітте спочатку відмовив у дозволі, ініціатори створення Музею Берлінського історичного бункера проштовхнули свій проект у суді. Насправді передбачалося, що танк стоятиме там довше, але це зрештою не вдалося через вимоги району. За словами ініціаторів, наступного тижня танк буде виставлений у Нідерландах.

.

Читайте також:  Мартіна Клемент – новий держсекретар з цифрових питань

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я