Ще 2 прикордонні переходи до Туреччини для доставки допомоги

18

Окрім Туреччини, від землетрусів сильно постраждала і Сирія. Допомога постраждалим досі надходила лише через один прикордонний пункт. Тепер ще два мають бути відкриті на певний період часу.

Сирія відкриє 2 прикордонні переходи до Туреччини для доставки гуманітарної допомоги

Для покращення гуманітарної допомоги у важкодоступних зонах землетрусу в Сирії президент Башар Асад хоче відкрити ще два прикордонні переходи до Туреччини, повідомляють дипломати. Для доставки допомоги країни готові послабити режим відчуження.

Баб-ель-Салам та Ель-Раї мають бути відкриті на три місяці, заявив у понеділок Раді Безпеки ООН координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс, за словами кількох дипломатів. В даний час Гріффітс знаходиться в Сирії і в понеділок зустрівся з Асадом у Дамаску.

Для доставки допомоги через підконтрольні уряду райони

Роздробленість країни, де у 2011 році спалахнула громадянська війна, ускладнює роботу Організації Об’єднаних Націй та агенцій з надання допомоги після катастрофи, внаслідок якої загинули щонайменше 37 500 осіб у Туреччині та Сирії. Допомога ООН для районів на північному заході, які не контролюються урядом, досі доходила до постраждалих лише через прикордонний перехід із Туреччиною (Баб аль-Хава). Сирійський уряд досі хотів, щоб гуманітарна допомога проходила виключно через райони, що знаходяться під його контролем.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав рішення Асада: «Відкриття цих прикордонних переходів – поряд із полегшенням гуманітарного доступу, прискоренням видачі віз та спрощенням поїздок між центрами – дозволить швидше надати більше допомоги».

Читайте також:  Берегова охорона США розслідує трагедію на "Титані"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я