У торговельній суперечці з ЄС президент США Дональд Трамп знову загрожує ввести величезні обов'язки. Фінансові ринки різко реагують.
Трамп загрожує Європі з 50 -відсотковими обов'язками
Трамп погрожував ЄС введенням імпортних мита в розмірі 50 відсотків порівняно з 1 червня. За даними Трампа, не буде обов'язків, якщо продукт буде вироблений у Сполучених Штатах.
Трамп стверджував, що ЄС був створений насамперед з метою “Операція” США з точки зору торговельної політики. Брюссель та країни ЄС створили великий надлишок експорту зі Сполучених Штатів за рахунок торгових бар'єрів. Президент перерахував ці бар'єри, включаючи податок на додану вартість, “Fursy” Штрафи за корпорації, маніпуляції з валютою та “Нерозумні судові позови проти американських компаній”.
Президент США хоче використовувати обов'язки для виправлення передбачуваних торгових дисбалансів та передачі виробництва до Сполучених Штатів. У той же час, митні доходи повинні, в його розумінні, фінансувати його дорогі вибори обіцянки щодо значного зменшення податків.
“Значна ескалація”
Європейці поки що в деяких здивуваннях. Багато хто насправді не вірить у доцільність таких загроз. Трамп у минулому регулярно погрожував високими обов'язками, але незабаром після цього він змінив курс.
“Це значна ескалація торговельної напруги”, – – сказав головний економіст Беренберг Банк Холгер Шмілінг. Однак ви ніколи не знаєте з Трампом точно. “ЄС повинен буде реагувати, і це призведе до значної шкоди економіці США та Європи”,. – підкреслюється Шмілінг. “Але Трамп дуже непередбачуваний, і я не став би на те, що досягне цього”.
Трамп вже повернувся назад. У квітні, після серйозних потрясінь на акціях та фінансових ринках, Трамп несподівано вирішив надати багатьом країнам, включаючи ЄС, 90-денну затримку від деяких обов'язків
ЄС також оголосив, що заплановані обов'язки на реагування на американську продукцію призупиняються на 90 днів.
Раніше Трамп погрожував ЄС введенням загальних обов'язків у розмірі 25 відсотків, якщо договору не було досягнуто до Сполучених Штатів. Кінцевий термін був липень.
Адміністрація Трампа ще не відповіла на Брюссель про взаємне скасування всіх обов'язків на промислові товари.
Трамп загрожує Європі: це момент переговорів
Європейці припускають, що загроза Трампа – це елемент його публічної політики, репліка в діалозі. Риторична техніка.
Наприклад, міністр торгівлі Польщі Михал Барановський не дуже вірить у загрозу Трампа. “Європейський Союз та Сполучені Штати ведуть переговори. Деякі ведуть переговори за закритими дверима, інші – перед камерами”, – каже Барановський, чия країна в даний час головує в ЄС. Він додає: “Той факт, що ми бачимо деякі важливі твердження публічно, не означає, що вони будуть втілені в діях уряду США”.
Тому абсолютно незрозуміло, чи набудуть чинності покарання з червня.
Тим не менш, реакція на цю заяву на фінансових ринках була бурхливою. Європейські фондові ринки тимчасово впали приблизно на три відсотки. В даний час індекс DAX зменшився приблизно на два відсотки. Євро також виявилося під тиском, а безпечні інвестиції, такі як німецькі облігації, були затребувані.