Шахраї націлилися на Twitter-акаунти з «галочками»

14

Шахраї користуються тим, що Ілон Маск обіцяв зробити верифікацію у Twitter платною.

Шахраї націлилися на Twitter-акаунти з «галочками».  Фото: PhotoMIX-Company / pixabay.com

Після розмов про те, що Twitter-акаунти з «галочками» стануть платними, шахраї намагаються їх зламати. Два журналісти, які пишуть про безпеку в Інтернеті, Зак Уайтакер і Кевін Коллієр розповіли, що отримали фішингові листи. Про це вони заявили у своїх Twitter-акаунтах.

Twitter-акаунти з «галочками» приваблюють шахраїв

Американський мільярдер і новий власник Twitter Ілон Маск сказав, що хоче зробити піктограму перевірки облікового запису на справжність платним. Шахраї швидко зорієнтувалися і почали розсилати фішингові листи, щоб отримати дані облікових записів з «галочками».

Фішингові листи – це повідомлення, які надсилають своїм жертвам шахраї під виглядом організацій. Користувачі переходять на шкідливі сайти нібито відомих організацій, запроваджують свої дані. І тоді злочинці зберігають всю потрібну інформацію.

Знаменитості надсилають листи, в яких йдеться: якщо вони не нададуть зараз особисті дані, то втратить статус верифікованих користувачів.

«Значок верифікації коштуватиме 19,99 доларів США на місяць для деяких користувачів із 2 листопада. Це стосується користувачів, яких ми не можемо повністю перевірити», — пишуть шахраї.

Одержувачів листа закликають якнайшвидше відповісти, щоб і надалі користуватися безкоштовним значком підтвердження особи.

Акаунти знаменитостей допомагають отримати відомості про інші зірки

Користувачі з «галочкою» у профілі – привабливі жертви для хакерів. Їх акаунт підтверджений, значить вони заслуговують на довіру.

Також у зірок завжди багато передплатників, цим можна скористатися у злочинних цілях. Наприклад, розповсюджувати недостовірну інформацію, користуючись авторитетом відомої людини. Крім того, із соціальних мереж злочинці можуть отримати контакти та особисту інформацію інших знаменитостей.

«Хаос перевірки Twitter, що триває, тепер є проблемою кібербезпеки», — написав Зак Уаіттакер у своєму посту.

Читайте також:  Секретні документи Трампа: нові подробиці

Він додав, що у його редакції деякі теж отримали такі листи із проханням надати дані. Фахівець сказав, що підробку добре видно, якщо придивитися. По-перше, листи надходять від облікового запису в Gmail. По-друге, посилання веде не на сайт компанії, а на документ Google.

Раніше Ілон Маск купив Twitter за 44 млрд. доларів. У компанії вже розпочалися звільнення. Підприємець вважає, що в організації на одного IT-фахівця припадає надто багато топ-менеджерів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :