Шахрай має піти: Палата представників викинула Сантоса

7

Депутата від Нью-Йорка Джорджа Сантоса вигнали з парламенту. Вигнання члена Палати представників США – велика рідкість. Звинувачення на адресу 35-річного парламентаря та його нахабну брехню – це щось.

Шахрай має піти: Палата представників викинула Сантоса

Скандальний конгресмен США Джордж Сантос залишає Палату представників. У ході історичного голосування у п'ятницю необхідна більшість членів Палати представників проголосувала за винятком республіканця. Це перший випадок у новітній історії, коли з Палати представників було виключено члена, який раніше не був засуджений за кримінальний злочин. Усього шість разів із палати виключалися депутати.

«До біса це місце», – сказав 35-річний депутат журналістам у Капітолію після ухвалення рішення. Його запитали, чи залишиться він у палаті як нечлен з особливими правами. Це можливо, оскільки його ще не було засуджено жодним судом. «Чому я маю залишатися тут?» – відповів він. Однак, Палата представників своїми діями створила «небезпечний прецедент».

Комітет з етики вбачав порушення «гідності посади»

Голосування стало результатом розслідування, проведеного Комітетом з питань етики Палати представників. У середині листопада комітет висунув серйозні звинувачення проти Сантоса та подав звіт про розслідування. У звіті йдеться, що депутат вкрав кошти, виділені на виборчу кампанію, та обдурив своїх донорів, серед іншого. Згідно зі звітом, Сантос нібито витрачав кошти, виділені на кампанію, на косметику та розкішні покупки – наприклад, Комітету було подано рахунки за ботокс.

Сантос також намагався «звалити провину за багато провин на інших». Відсутність чесності у депутата викликає занепокоєння. Своєю поведінкою політик «порушив гідність посади» і «привів Палату представників у смуток».

Після публікації доповіді Сантос оголосив, що не висуватиме свою кандидатуру на переобрання наступного року. Він одразу ж відкинув звинувачення. Доповідь була «огидним політизованим наклепом», написав Сантос. «Усім, хто причетний до цієї серйозної судової помилки, має бути соромно за себе».

Читайте також:  Іранську пару відправили до в'язниці за танець на вулиці

Судовий процес проти Сантоса у Нью-Йорку

Проти Сантоса висунуто й інші серйозні звинувачення. У ході судового процесу в Нью-Йорку він звинувачується, зокрема, у шахрайстві та крадіжці. Згідно з обвинувальним висновком, він, зокрема, зробив неправдиві заяви у виборчій комісії FEC. Звинувачення також звинувачує його у підробці документів, змові проти США, шахрайстві, крадіжці особистих даних за обтяжливих обставин, відмиванні грошей та крадіжці державних коштів. Сантос не визнав себе винним після оголошення обвинувального висновку. Початок судового процесу заплановано на вересень 2024 року.

Сантос є членом Палати представників США від одного з округів Нью-Йорка трохи більше року і представляє себе як прихильник колишнього президента США Дональда Трампа. Його сходження на федеральну політичну сцену з самого початку було затьмарено звинуваченнями у шахрайстві та обмані.

Значна частина його резюме була вигадана

Дослідження показали, що Сантос вигадав велику частину резюме, яке він представив виборцям у 2022 році. У ній він стверджував, що є успішним бізнесменом з Уолл-стріт, борцем за права тварин або сином бразильських іммігрантів, які втекли від Голокосту. Видання New York Times ретельно вивчило резюме і дійшло висновку, що його університетський диплом, кар'єра у великих банках та сімейне походження були вигадані.

Сантос визнав, що «прикрасив» своє резюме, але заявив, що він не брехун і шахрай.

Історія Сантоса також викликала велику стурбованість у США, тому що в ній дуже багато безглуздих деталей. Він вигадав різні дивні подробиці, які були спростовані, наприклад, що він був зіркою волейболу під час навчання в університеті, який він ніколи не відвідував. Він стверджує, що втратив чотирьох співробітників під час нападу на нічний клуб Pulse в американському штаті Флорида, внаслідок якого загинуло 49 людей. Він розповів, що його мати була свідком терористичних атак у Світовому торговому центрі 11 вересня 2001 року.

Читайте також:  США, очевидно, хочуть постачати Україні танки Abrams

Голосування в Палаті представників, що відбулося у п'ятницю, стало третім за рахунком, на якому розглядалося питання про висилку Сантоса. Двічі депутати голосували проти його виключення. Звіт про розслідування Комісії з етики, ймовірно, переконав деяких його прихильників не залишати його на посаді. Можливо, свою роль зіграла і та лють, з якою він останнім часом неодноразово виставляв себе невинним.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я