Графік підготовки бюджету на 2024 рік буде уточнено найближчим часом

3

Коли буде остаточно затверджено бюджет наступного року? За словами голови СДПН Саскії Ескен, розклад очікується наступного тижня.

Ескен: Графік підготовки бюджету на 2024 рік буде уточнено найближчим часом

За словами голови СДПН Саскії Ескен, коаліція зі світлофорною системою хоче найближчим часом остаточно затвердити графік ухвалення федерального бюджету на 2024 рік. “Це має бути уточнено наступного тижня”, – сказала Ескен у програмі ZDF “Майбріт Іллнер”.

«У нас є дуже чіткий графік, який дуже амбітний. І ми дуже сподіваємося, що зможемо його дотриматись. Якщо ми знатимемо, що зможемо його дотриматися, ми так і скажемо». Голова ХДС Фрідріх Мерц марно намагався домогтися ясності щодо того, коли має бути остаточно затверджений бюджет на наступний рік.

Федеральний конституційний суд визнав недійсним перерозподіл 60 мільярдів євро у бюджеті на 2021 рік. Ці гроші були схвалені як кредит на боротьбу з коронавірусом, але згодом мали бути спрямовані на захист клімату та модернізацію економіки. Водночас судді ухвалили, що держава не має права відкладати екстрені позики на наступні роки. Однак саме цей федеральний уряд і зробив у спеціальних каструлях для гальмування цін на енергоносії, серед іншого – що тепер пробиває додаткові дірки у бюджеті.

Ескен: кризи продовжуються

В результаті цього рішення ухвалення федерального бюджету на 2024 рік було припинено. Федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) бачить “необхідність дій” у розмірі 17 мільярдів євро. Сьогодні Бундестаг у першому читанні обговорить додатковий бюджет на поточний рік. Буде оголошено надзвичайну ситуацію та призупинено боргове гальмування. Поки що неясно, як коаліція зі світлофорною системою має намір вирішувати фінансову проблему наступного року.

Ескен наголосив, що кризові явища продовжуються. Віце-президент бундестагу Катрін Герінг-Еккардт («зелені») також заявила, що тягар війни в Україні збережеться і наступного року. «Якщо ви вважаєте, що хочете продовжувати постачання зброї, гадаю, ми згодні з цим, якщо ви вважаєте, що хочете забезпечити відновлення, то це екстраординарна ситуація».

Читайте також:  Хіросіма пам'ятає американську атомну бомбу

Лідер ХДС Мерц припустив, що оголошення надзвичайної ситуації на 2023 рік «може бути зроблено таким чином». Однак щодо 2024 року він погодився з міністром фінансів Крістіаном Лінднером (СвДП): «У держави немає проблеми доходів, вона має проблему витрат». Коаліційний уряд має спочатку прояснити це собі. «При податкових надходженнях у розмірі 1 000 мільярдів євро та федеральному бюджеті в 445 мільярдів євро не може бути жодної надзвичайної ситуації, якщо ми маємо заощадити 17 мільярдів євро в інших місцях. Я вважаю, що це можливо», – сказав Мерц.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :