Серйозні розбіжності у переговорах щодо стелі держборгу

10

Вже кілька тижнів демократи та республіканці сперечаються про бюджет США. Байден вже перервав через це закордонну подорож. І після короткочасного проблиску надії тепер, мабуть, буде зроблено ще один крок назад.

 

Серйозні розбіжності у переговорах щодо стелі держборгу

Переговори про підвищення стелі боргу в США йдуть насилу, за словами представників Білого дому.

“У нас є серйозні розбіжності”, – сказала прес-секретар Будинку уряду США Карін Жан-П’єр у кулуарах саміту G7 у Хіросімі, Японія. Президент США Джо Байден, однак, висловив упевненість у тому, що існує шлях уперед і що рішення можливе. Байден також брав безпосередню участь у переговорах під час своєї участі у саміті G7.

Небезпека світової фінансової кризи

Нещодавно жорсткі переговори були навіть тимчасово припинені – після того, як обидві сторони раніше подавали обнадійливі сигнали. Республіканські переговорники залишили вчора переговори лише через годину після їхнього початку, як повідомили американські ЗМІ. Потім сторони повернулися за стіл переговорів увечері.

Справа в тому, що уряд США перебуває під загрозою дефолту на початку червня, якщо команда Байдена не досягне угоди з республіканцями в Конгресі щодо підвищення стелі боргу до цього часу. У США парламент встановлює такий ліміт через нерегулярні проміжки часу та визначає, скільки грошей може зайняти уряд.

Цього разу процедура перетворилася на запеклі партійні суперечки, небезпечні для США та за їх межами: дефолт найбільшої економіки світу може спровокувати глобальну фінансову кризу та економічний спад.

Байден зберігає впевненість

Через внутрішні розбіжності участь Байдена у саміті G7 у Японії деякий час навіть була під загрозою. У результаті він скасував другу частину своєї закордонної поїздки – візит до Папуа-Нової Гвінеї та Австралії – щоб повернутися до Вашингтона в неділю відразу після консультацій у Хіросімі.

Читайте також:  Президент Еквадору Гільєрмо Лассо розпустив парламент

Радник Байдену з національної безпеки Джейк Салліван сказав, що боргова суперечка також буде піднята під час переговорів президента в Хіросімі. «Це безперечно тема, що викликає інтерес на саміті G7», – сказав Салліван. Інші країни хочуть знати, як тривають переговори». «І президент висловив упевненість у тому, що, на його думку, може бути досягнуто результату, який запобігатиме дефолту». Однак це питання «не викликає тривоги» на саміті G7, наголосив він.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я