Два американці, росіянин та еміратець летять до МКС

30

Два американці, росіянин та еміратець разом вирушили на Міжнародну космічну станцію МКС. Чотири космічні мандрівники злетіли в четвер з космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида на борту корабля “Crew Dragon” приватної космічної компанії SpaceX Елону Маску, як показали прямі трансляції з американського космічного агентства Nasa.

Це був другий випадок з початку агресивної війни Росії проти України близько року тому і спричиненої цим величезної напруженості між США та Росією, коли космічні мандрівники з обох країн здійснили спільний політ у космос. Взагалі запуск був запланований на понеділок, але його довелося скасувати і перенести на пізніший термін через проблеми з системою запалювання.

Очікується, що Стівен Боуен, Уоррен Хобург, Андрій Федяєв та Султан аль-Ніяді пробудуть на борту МКС близько шести місяців. Хобург, Федяєв та аль-Ніяді летять у космос вперше, для Боуена це четвертий космічний політ.

На борту МКС чотири космічні мандрівники зустрінуться зі своїми колегами Сергієм Прокоп’євим, Дмитром Петеліним, Франком Рубіо, Ніколь Манн, Джошем Кассадою, Коїчі Ваката та Ганною Кікіною. “Екіпаж-5” – Манн, Кассада, Ваката та Кікіна – повинен вилетіти назад на Землю через кілька днів після прибуття “Екіпажа-6”.

Повернення Прокоп’єва, Петеліна і Рубіо відкладається через те, що в капсулі «Союз», яка доставила їх на МКС у вересні, було виявлено витік. На думку експертів, її було викликано ударом мікрометеориту. Тому у вихідні на МКС прибув запасний космічний корабель, з яким ці троє швидше за все повернуться на Землю у вересні, а не в березні, як планувалося спочатку.

.

Читайте також:  Колумбійські діти джунглів виписані з лікарні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :