Як з’ясувати, чи мій будинок є енергоефективним? Роз’яснюють експерти 1

41

У зв’язку з енергетичною кризою та зростаючими рахунками за комунальні послуги до нашого повсякденного мовлення стрімко увійшов термін “енергоефективність”, який найчастіше використовується в контексті споживання теплоенергії в будинку. Але чи є енергоефективність тим самим, що й утеплення будинку? Які параметри слід брати до уваги, щоб визначити, чи підходить ваш будинок під це визначення і чи побудована 30 років тому будівля все ще залишатиметься енергоефективною? Роз’яснюють експерти компанії із теплоізоляційних рішень Kingspan.

“Енергоефективність – це не тільки утеплення будинку, а й сукупність будівельних елементів, які впливають на весь будинок і повинні розглядатися в комплексі. Наприклад, коли ви хочете підвищити енергоефективність свого будинку, немає сенсу утеплювати зовнішню стіну будівлі якісними матеріалами, якщо ви не готові одночасно замінити старі вікна.З урахуванням розвитку будівельних матеріалів та вимог нормативів збудовані 30 років тому будинки, які не піддавалися реновації, сьогодні вже не можуть претендувати на ефективне збереження енергії, в результаті рахунки за електроенергію в таких будинках без реновації тільки зростатимуть. також свідчить про те, що люди вкладатимуть дедалі менше коштів у покращення для краси вдома, а більше концентруватимуться на роботах, які полегшать тягар платежів за енергію у довгостроковій перспективі”, – каже керівник із продажу Kingspan у Латвії Рейніс Нельке.

Ефективність конструкцій будівлі, що захищають

Огороджувальні конструкції будівлі – це конструкції, які відокремлюють приміщення від зовнішнього повітря та через які потенційно можуть відбуватися втрати тепла: стіни, дах, підлога. Те, наскільки добре чи погано ці конструкції здатні утримувати тепло всередині будівлі, є однією з передумов енергоефективності та ключовим фактором, що визначає розмір ваших рахунків за опалення взимку. Будівельні норми вимагають, щоб у нових будівлях огороджувальні конструкції були оснащені сучасними теплоізоляційними матеріалами, а глобальний ринок та сучасні технології досягли такої стадії розвитку, коли і в Латвії теплоізоляційні плити завтовшки кілька сантиметрів можуть забезпечити ті самі утримуючі властивості, які колись забезпечувалися 50-. мантиметровою цегляною кладкою.

Читайте також:  Як навчити дитину основам фінансової грамотності

Якість вікон

Вікна є частиною зовнішньої стіни будівлі і стикаються з холодним повітрям, тому якісні вікна є однією з передумов, щоб забезпечити приємну температуру в приміщенні. Якщо на всіх вікнах є фрагменти, через які проникає вітер, то в цілому це означає наявність невеликої дірки, яка безконтрольно постійно пропускає холодне повітря в будинок. Тому, коли ви думаєте про енергоефективність будинку, в першу чергу рекомендується зайнятися вікнами, при цьому звернути увагу не лише на їхню якість, а й на правильну установку в стіні – використання герметичної піни, проклеювання кутів та виконання інших супутніх робіт. Якщо ви вирішили утеплити зовнішню стіну будівлі, заміна вікон має бути обов’язковою, щоб забезпечити найкращий результат для утримання тепла.

Якщо йдеться про проектування та будівництво нової будівлі, в ідеалі слід враховувати і розташування вікон. Великі вікна слід розташовувати на південній стороні, щоб на них потрапляло якнайбільше сонячного світла, завдяки чому приміщення отримають максимально можливу кількість сонячної енергії.

Герметичність будівлі

Герметичність будівлі означає такий рівень ущільнення, який дозволяє холодному повітрі проникати у будинок зовні. Говорячи простою мовою – у будівлі немає щілин, якими регулярно дме вітер. Якщо говорити порівняннями, то уявіть, що ви хочете взимку випити чай на терасі – теплий напій у кухлі (будівлі з безліччю дрібних отворів та щілин) охолоне вже через 5 хвилин, тоді як напій у термосі (герметично закритій будівлі) зберігатиме тепло набагато довше. Цей принцип застосовується і до консервації будівель, і він особливо важливий, якщо в будинку ви плануєте жити протягом тривалого часу. Найважливішим фактором у забезпеченні герметичності будівлі є якість установки вікон – за умови правильного монтажу вони можуть забезпечити 80% результату.

Читайте також:  5 хитрощів, які допоможуть вам схуднути до Нового року та не зірватися

Система вентиляції

Коли люди планують реновацію будинку, акцент часто ставиться на те, щоб зберегти тепло всередині, забуваючи про те, що циркуляція повітря та її контроль є не менш важливими. Значення системи вентиляції не можна відокремити від якісних вікон або ефективного утеплення, і однією з найпоширеніших помилок є заміна вікон без контролю вентиляції, що призводить до значного зниження циркуляції повітря. Це може призвести до того, що вікна запітнітимуть, у приміщенні підвищиться рівень вологості, внаслідок чого погіршиться здоров’я людей. Вирішенням проблеми є система рекуперації тепла, яка дозволяє регулювати повітрообмін та зберігати тепло в приміщенні.

Конструкції без містків холоду

Якщо при будівництві будівлі використовуються матеріали з високою теплопровідністю, але поганою теплоізоляційною здатністю (наприклад, метал, бетон) і ці матеріали розташовані як зовні, так і всередині приміщення, це може призвести до великих втрат тепла. Рекомендується уникати подібних ситуацій при реконструкції будинку, а якщо це неможливо, утеплити відповідні стики.

1 коментарів .

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я