Сенатор Гроте про Стратегію національної безпеки

15

«Це скоріше брошура з безпеки, ніж продумана стратегія».

 

Сенатор Гроте про Стратегію національної безпеки

Сенатор із внутрішніх справ від Гамбурга Енді Гроте розкритикував Стратегію національної безпеки, представлену в середу канцлером Шольцем (обидва – СДПН). “Після першого ознайомлення це скоріше брошура з безпеки, ніж продумана стратегія”, – сказав Гроте в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur напередодні конференції міністрів внутрішніх справ у Берліні. На цій конференції він представляє очолювані СДПН землі як прес-секретар. “Через неучасть федеральних земель, стратегія не має жодного ефекту у внутрішніх районах Німеччини і не має очевидного практичного застосування для внутрішньої безпеки”.

До речі, щоб така стратегія сприяла подальшому розвитку структури безпеки, «спочатку необхідно провести систематичний аналіз конкретних сценаріїв ризику, від яких ми хочемо захиститися».

Стратегію прийнято після багатомісячних обговорень

Шольц разом зі своїми міністрами Анналеною Бербок («зелені»/зовнішні справи), Ненсі Фезер (СДПН/внутрішні справи), Крістіаном Лінднером (СвДП/фінанси) та Борисом Пісторіусом (СДПН/оборона) представив Стратегію національної безпеки, яка була прийнята кабіною багатомісячних обговорень.

Відповідно до цієї стратегії, всі відповідні галузі політики та суб’єкти мають бути включені, щоб зробити Німеччину стійкою. Це стосується як національної оборони та оборони союзників, так і захисту технічної інфраструктури, кібер- та космічної безпеки, сировинної, енергетичної та продовольчої безпеки. Також згадуються цивільна оборона та цивільний захист, політика розвитку, захист від іноземного впливу та шпигунства, а також боротьба з кліматичними кризами та пандеміями. У цій роботі повинні брати участь федеральні, державні та місцеві органи влади, бізнес, наука, громадянське суспільство та громадяни.

Читайте також:  Дебати про постачання зброї продовжуються

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я