Ескен застерігає від надмірних дій проти екоактивістів

14

Не всі ухвалюють поліцейські репресії проти кліматичних активістів «Останнього покоління». Лідер СДПН Ескен закликає до пропорційності.

 

Ескен застерігає від надмірних дій проти екоактивістів

Лідер СДПН Саскія Ескен застерігає від надмірних дій проти активістів руху на захист клімату. Це правда, що існує небезпека подальшої радикалізації руху, тому органам безпеки слід слідкувати за цим, сказала Ескен в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Однак у нашій конституційній державі важливо, щоб кошти, які використовується влада, завжди були пропорційними і не надмірними».

За словами Ескен, стурбованість кліматичних активістів, безумовно, значна і невідкладна, і вона може зрозуміти нетерпіння молодих людей. Проте терміновість також спричиняє небезпеку радикалізації. «Бо навіть якщо за останні роки політика значно зрушила з місця і рух може вважати це успіхом, з погляду відчуття терміновості, все, що ми робимо, здається надто маленьким і надто пізнім».

Хоча вона може зрозуміти, що багато людей обурені блокадами на вулицях, сказала Ескен. І можна також спитати себе, чи можна таким чином залучити людей на свій бік. Але політики мають визнати, що вступ до партії і проходження через всі інститути – це не єдиний спосіб бути політично активним.

Ескен: карати за порушення закону

Лідер СДПН наголосила, що непарламентські, активістські рухи також повинні мати своє місце у демократичній спільноті. Однак якщо закони порушуються, вони мають бути покарані. «Я вважаю неприйнятним, коли людей примушують чи навіть порушують закон, і ми також не можемо миритися зі створенням загрози громадській інфраструктурі шляхом заподіяння шкоди майну. Вже є небезпека, що це продовжуватиметься».

У середу поліція та прокуратура провели обшук у групі захисту клімату «Останнє покоління». Близько 170 поліцейських провели обшуки у 15 квартирах та комерційних приміщеннях у 7 землях Німеччини, за даними Генеральної прокуратури Мюнхена та Управління кримінальної поліції землі Баварія. Звинувачення полягає у створенні чи підтримці злочинної організації. Активісти заперечують, що вони є злочинцями, хоча деякі з них вже були засуджені за кримінальні злочини, а деякі навіть засуджені до тюремного ув’язнення. Рейд був розкритикований із різних боків як надмірний. Ініціатива поскаржилася, що її члени відчули, що з ними «звертаються як із злочинцями».

Читайте також:  Політики за посилення заходів проти антисемітів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я