Селенський закликав до вступу до ЄС

18

Після більш ніж 20-місячної боротьби з російськими загарбниками Україна прагне перспективи вступу до ЄС. Президент Зеленський пояснює, чому це важливе для народу. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Зеленський закликав до вступу до ЄС

Президент України Володимир Зеленський рішуче закликав розпочати переговори до вступу до ЄС як мотивацію для своєї країни у боротьбі з російською агресією.

«Мотивація – це також зброя. І воно має бути зарядженим», – сказав Зеленський у своєму відеозверненні, яке транслювалося вчора ввечері у Києві. «Ми чекаємо на українську мотивацію такого потужного заряду: готовності з боку ЄС розпочати переговори з Україною». Для цього, за його словами, потрібне політичне рішення, щоб переговори могли розпочатися до кінця поточного року.

Зеленський вступив до Комісії ЄС з відеозв’язку

За його словами, ця перспектива членства в ЄС потрібна громадянам та солдатам, які ведуть війну. «Крок за кроком ми рухаємося до історичної віхи у наших відносинах з Європою»– сказав Зеленський. Вчора він підключився з відеозв’язку до засідання Комісії ЄС під керівництвом голови Урсули фон дер Ляйєн. Зеленський підкреслив, що попри війну Україна вирішила низку завдань, таких як боротьба з корупцією, що є умовою для початку переговорів.

Було проведено значні зміни у законодавстві та вжито необхідних заходів щодо створення інститутів. Він висловив сподівання, що ЄС побачить це та дасть добро на переговори, сказав Зеленський. У своєму вечірньому відеозверненні він ще раз подякував канцлеру Олафу Шольцю (СДПН), який учора на VI Німецько-українському економічному форумі в Берліні пообіцяв Києву довгострокову підтримку у відновленні.

Зеленський: “Ми нікого не кинемо”

У своєму відеозверненні Зеленський звернувся до жителів чорноморського півострова Крим, який Росія анексувала у 2014 р. порушуючи міжнародне право, та до громадян інших підконтрольних Москві територій на сході та півдні України. «Всі вони відчувають, що російська присутність у нашій країні не є постійною. Я це знаю», – сказав він. Україна поверне свої території разом із людьми, які там мешкають, додав він. «Ми нікого не залишимо. Ми будемо використовувати всі засоби для того, щоб ця війна закінчилася поразкою окупантів».

Президент України наголосив у своєму відеозверненні на вчорашній конференції «Кримської платформи»: «Поразка Росії означає безпеку для Європи». На зустрічі українських прихильників у Празі він заявив, що Крим має бути повернутий, щоб звільнити його мешканців від російського гніту. За словами Зеленського, майже через десять років після анексії Криму на півострові посилюються проукраїнські течії. Росія, яка є ядерною державою, неодноразово підкреслювала, що захищатиме Крим усіма засобами, які є в її розпорядженні.

Читайте також:  Новорічне звернення Володимира Зелінського Новий рік на війні

В Авдіївці залишилося лише близько 1000 мирних жителів

Тим часом Росія не припиняла воєнних дій. За інформацією з Києва, у місті Авдіївка на сході України, де тривають запеклі бої, залишилося близько 1000 мирних жителів. Серед них уже нема дітей, заявила вчора в ефірі місцевого телебачення віце-губернатор Ірина Верещук. Вона закликала тих, хто лишився, шукати безпечне місце. До початку російської агресивної війни в Україні в цьому нині сильно зруйнованому промисловому місті на Донеччині проживало понад 30 000 осіб.

В останні дні російські війська просунулися до залізничної гілки, особливо на північ від Авдіївки. За одностайними повідомленнями, спірний відвал коксохімічного заводу міста тепер, схоже, під російським контролем.

За наявними даними, українські підрозділи, як і раніше, утримують коридор завширшки близько 10 км. Шляхи постачання з контрольованої Україною зони постійно обстрілюються. Україна захищається від російського вторгнення вже понад 20 місяців. У районі Авдіївки лінія фронту з сепаратистами, що підтримуються Москвою, проходить ще з 2014 року. Підконтрольна Росії регіональна столиця Донецьк знаходиться всього за кілька кілометрів на південь від Авдіївки.

Що стає важливим сьогодні

Українські війська за підтримки Заходу продовжують наступ з метою звільнення підконтрольних Росії територій. Ціль Києва – повністю повернути під контроль України Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області, а також повернути Крим.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я