Зеленський закликав до боротьби з терором

8

Зеленський звинуватив Росію у війні Близькому Сході. Протягом кількох днів він проводив порівняння між насильством в Ізраїлі та агресивною війною Росії у його країні. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Зеленський закликав до боротьби з терором

Зеленський закликав до боротьби з терором: Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в тому, що, крім нападу на його країну, вона хоче розв’язати війну на Близькому Сході.

«У нас є дані, які однозначно доводять, що Росія зацікавлена ​​у розв’язанні війни на Близькому Сході, щоб нове джерело болю та страждань підірвало єдність світу», – Написав Зеленський у соціальній мережі X (колишній Twitter). Подробиць він не навів. Про небезпеку світової війни він також попередив у своєму вечірньому відеозверненні, яке транслювалось у Києві.

“Світові війни минулого починалися з локальних агресій”, – сказав Зеленський, маючи на увазі напад бойовиків ХАМАС на Ізраїль. Він не пояснив, які відомості говорить про те, що Росія зацікавлена ​​в розпалюванні конфлікту на Близькому Сході. “Ми бачимо, що іранські друзі Москви відкрито підтримують тих, хто напав на Ізраїль”, – сказав Зеленський, який сам має єврейське коріння. Він також звинуватив близьких до Кремля російських пропагандистів у зловтішності щодо насильства над Ізраїлем.

“І все це – набагато більша загроза, ніж та, яку зараз переживає світ”, – сказав український президент. Він неодноразово звинувачував Іран у підтримці Москви у її терорі за допомогою безпілотників та інших видів зброї після агресивної війни Росії в Україні.

Заклик до боротьби з терором

Як і у своєму відеозверненні у неділю, Зеленський знову закликав до спільної боротьби з терором. За його словами, міжнародне право має бути захищеним від спроб терористів захопити владу. «Я вдячний усім лідерам і державам, які усвідомлюють небезпеку та готові співпрацювати, щоб тримати ситуацію під контролем і не допустити ширшого втручання спонсорів терору».

Раніше вчора вранці у відеозверненні до парламентарів країн-членів НАТО в Копенгагені президент порівняв злочини ХАМАС проти Ізраїлю з злочинами Росії в Україні. «Різниця лише в тому, що там це терористична організація, яка напала на Ізраїль, а тут – терористична держава, яка напала на Україну».

За даними МЗС РФ, Росія підтримує контакти з бойовиком ХАМАС, який класифікується як терористична організація США, ЄС та Ізраїлем.. Так, заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Богданов, уповноважений Кремля Близьким Сходом, кілька разів цього року проводив переговори з представниками ХАМАС – телефоном та в ході особистих зустрічей. Кремль уперше висловився з приводу насильства в Ізраїлі лише вчора, висловивши занепокоєння.

Читайте також:  Війна в Україні 12 грудня

Замінено начальника територіальних сил оборони

У своєму відеозверненні Зеленський повідомив, що він вдруге від початку російського вторгнення змінив командувача територіальних сил оборони. Своїм указом він призначив новим командувачем генерал-майора Анатолія Бархилевича. Раніше був звільнений Ігор Танцюра у тому ж військовому званні. Танцюра обіймав цю посаду з травня минулого року. Причини звільнення спочатку не розкривалися.

За словами Зеленського, головне завдання полягало в тому, щоб не зупинити розвиток підрозділів. Територіальні сили оборони, будучи однією зі структур армії, відповідають насамперед за організацію оборони у регіонах. Бархилевич уже взяв участь у розвитку територіальних сил оборони з 2020 року.

Україна вже майже 20 місяців веде оборонну боротьбу проти російської агресії, спираючись на військову допомогу Заходу. Президент Зеленський неодноразово наголошує, що Україна веде боротьбу проти російської агресії не лише за свою незалежність, а й за свободу усієї Європи. Глава держави закликає Захід активніше підтримувати оборонну боротьбу, щоб остаточно послабити Росію у воєнному відношенні шляхом поразки.

Що буде важливо сьогодні

Зеленський вирушає з коротким візитом до столиці Румунії Бухарест, щоб зустрітися зі своїм колегою Клаусом Йоханнісом та попросити у нього підтримки. Водночас, українські захисники продовжують контрнаступ з метою звільнення окупованих Росією територій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я