СДПН та ХДС обговорили коаліцію у Бремені

25

СДПН у Бремені на провідних ролях: вона може вибирати, з ким їй правити. Тому всі інші партії висловлюють свою повагу. Тепер настала черга ХДС.

 

СДПН та ХДС обговорили коаліцію у Бремені

Будучи найсильнішими партіями у Бремені, СДПН та ХДС обговорили можливість поновлення великої коаліції. Після перших переговорів обидві сторони говорили про конструктивну та цікаву зустріч. “Ми провели хороші переговори в дуже конструктивній атмосфері, а тепер подивимося”, – сказав мер Андреас Бовеншульте (СДПН). Кандидат у лідери ХДС Франк Імхофф сказав, що було вирішено зберегти зміст переговорів у таємниці.

У середу земельний виконавчий комітет СДПН запропонує з ким офіційно вести переговори про коаліцію. На виборах до парламенту Бремена минулої неділі СДПН отримала 29,8 % голосів, за нею слідує ХДС з 26,2 %.

Соціал-демократи тепер можуть обрати своїх партнерів для формування уряду. Крім ХДС, можливе продовження унікального для Заходу альянсу із «зеленими» та Лівою партією. У п’ятницю Бовеншульте та державне керівництво СДПН окремо розмовляли з нинішніми партнерами. Зелені, однак, ослаблені (11,9 %), і їхнє керівництво не хоче знову брати участь у діяльності законодавчого органу. Ліва партія більш-менш зберегла свій результат (10,9%). У понеділок СДПН, «зелені» та «ліві» хочуть провести спільне голосування.

Велика коаліція СДПН та ХДС вже існувала у Бремені з 1995 по 2007 роки. Згідно з передвиборними опитуваннями, багато виборців хотіли, щоб червоно-чорний альянс вирішував такі нагальні проблеми, як погана шкільна система та злочинність. З питань внутрішньої безпеки, економіки та транспорту СДПН та ХДС близькі у своїх позиціях.

Читайте також:  Тисячі пропалестинських демонстрантів у Берліні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я