Перехід від Байдена та Маккарті

11

Президент США та лідер республіканців у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті домовилися зустрітися для обговорення боргової суперечки.

Суперечка про борги: перехід від Байдена та Маккарті

У зв’язку із застоєм у переговорах щодо боргової суперечки в США президент Джо Байден планує особисту телефонну розмову з республіканським переговорником Кевіном Маккарті в кулуарах саміту G7 у Хіросімі, Японія. Білий дім повідомив, що Байден доручив своїй команді запланувати телефонну розмову з лідером республіканців у Палаті представників США на ранок неділі за американським часом.

Американські ЗМІ раніше повідомляли, що Маккарті попросив про таку зустріч. Білий дім також повідомив, що Байден брав безпосередню участь у переговорах із Хіросіми. Його команда інформувала його про перебіг переговорів як у суботу ввечері, так і в неділю вранці.

Звинувачення Маккарті

Незадовго до цього Маккарті звинуватив адміністрацію у відході від угоди. «Білий дім рухається назад у переговорах», – написав республіканець у Твіттері. «На жаль, соціалістичне крило Демократичної партії, схоже, контролює ситуацію – особливо із президентом Байденом за межами країни».

Уряд США відкинув звинувачення, знову звинувативши республіканців у тому, що вони зробили великий крок у бік угоди, запропонувавши пропозицію, куди входять ряд крайніх партійних вимог.

Небезпека світової фінансової кризи

Уряду США загрожує дефолт на початку червня, якщо команда Байдена не досягне на той час угоди з республіканцями у Конгресі щодо підвищення стелі боргу. У США парламент встановлює такий ліміт через нерегулярні проміжки часу та визначає, скільки грошей може зайняти уряд.

Цього разу процедура перетворилася на запеклі суперечки, що таять у собі серйозну небезпеку: дефолт найбільшої економіки світу може спровокувати світову фінансову кризу та економічний спад.

Читайте також:  Чіпмейкер TSMC побудує другий завод у Японії

Через внутрішні розбіжності участь Байдена в саміті G7 в Японії була навіть поставлена ​​під загрозу. У результаті він скасував другу частину своєї закордонної поїздки – візит до Папуа-Нової Гвінеї та Австралії, щоб повернутися до Вашингтона у неділю ввечері відразу після консультацій у Хіросімі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я