Саудівська біржа виросла через нафту

13

Фондовий ринок Саудівської Аравії закрився зростанням у неділю у відповідь на різке зростання цін на нафту у п’ятницю.

Саудівська біржа виросла через нафту.

Торгова сесія у неділю завершилася вдало для Королівства: Саудівська біржа виросла через нафту. У той же час індекс Єгипту істотно впав після нещодавнього ралі.

Саудівська біржа виросла через нафту: вплив різних факторів

Ціни на сиру нафту є ключовим фактором фінансових ринків країн Перської затоки. Ціни на енергоносії таким чином зросли більш ніж на 5% у п’ятницю. Це сталося на тлі невизначеності щодо майбутнього підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США. Інший важливий фактор — заборона ЄС, що насувається, на російську нафту і можливості того, що Китай послабить деякі заходи по боротьбі з COVID-19.

Саудівська біржа виросла через нафту.  Це сталося на тлі невизначеності щодо майбутнього підвищення процентних ставок ФРС США.  Фото: motioncenter/shutterstock.com

Базовий індекс у Саудівській Аравії додав 0,7% завдяки стрибку акцій нафтового гіганта Saudi Aramco на 1,6% та Al Rajhi Bank на 0,5%.

Королівство розглядає можливість створення нового індексу фондової біржі металів та гірничодобувної промисловості. Подібними методами уряд сподівається розширити свій ресурсний сектор, щоб диверсифікувати його вуглеводнів. Про це заявив у п’ятницю високопоставлений урядовець.

Акції Саудівської Аравійської гірничодобувної компанії зросли на 1,5%. У Катарі індекс зріс на 0,8%, а Національний банк Катару, найбільший кредитор у Перській затоці, зріс на 1,9%.

Катарська біржа також зростає

Катарська біржа зафіксувала зростання, оскільки ціни на природний газ продовжують зростати. Про це сказав Даніель Такієддін, генеральний директор BDSwiss у країнах Близького Сходу та Північної Африки. “Попит на товар може зрости, якщо температура знизиться з наближенням зими, що водночас підтримає фондовий ринок”, – сказав він.

У п’ятницю рейтингове агентство S&P підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Катару з AA- до AA. При цьому воно послалося на покращення фінансового стану уряду.

Читайте також:  Громадянина США вбили в Сирії: Байден попереджає

Катар цього місяця прийме чемпіонат світу з футболу 2022 року. Країна є одним із найбільших у світі експортерів природного газу. Катар отримав вигоду з величезних непередбачених доходів від різкого зростання світових цін на нафту та газ.

За межами Перської затоки індекс блакитних фішок Єгипту втратив 0,7%. Він особливо постраждав від падіння Комерційного міжнародного банку на 0,3%, незважаючи на звіт про збільшення квартального прибутку.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я