12 країн взяли участь у військово-морському параді у затоці Сагамі.
Через наростаючу геополітичну напруженість у Східній Азії морські сили самооборони Японії провели демонстрацію військово-морської техніки. Японія провела огляд морського флоту вперше останні 7 років.
Міжнародний огляд флоту: Японія та 12 інших країн взяли участь у військово-морському параді
У військово-морському параді у затоці Сагамі взяли участь близько 38 кораблів. Крім того, у повітрі пролетіло близько 30 літаків та гелікоптерів, які займаються відстеженням підводних човнів. Повідомляється, що на чолі всього флоту пройшов багатоцільовий есмінець типу «Ідзумо».
【⚓INTERNATIONAL FLEET REVIEW⚓】
6 November, 10:20 JST
📺On Air!!!📺
⇒https://t.co/1WEoxRZ0Dl pic.twitter.com/J7uFwxrHN4
– Japan Maritime Self-Defense Force (@jmsdf_pao_eng) November 4, 2022
Військову техніку також представили інші країни. Наприклад, Австралія, США, Великобританія, Індія та Таїланд. Примітно, що участь у міжнародній перевірці флоту у Японії взяла Південна Корея. Як відомо, військово-морські відносини між країнами погіршились із грудня 2018 року. Тоді корабель Південної Кореї направив радар на японський військовий літак. Однак тепер, ймовірно, країни мають намір покращити міжнародні відносини.
PM Kishida: I participated in inspection tour and delivered address while visiting JS Izumo at the International Fleet Review 2022. (November 6)@kishida230 pic.twitter.com/QEFg56qvzJ
– PM’s Office of Japan (@JPN_PMO) November 6, 2022
Втім, прагнення Японії зміцнити відносини із союзниками викликане неспокійною політичною обстановкою у Східній Азії. Як відомо, нещодавно Північна Корея випустила рекордні 23 ракети у відповідь на повітряні навчання Сеула та Вашингтона. До того ж, Китай посилює тиск на Тайвань, висловлюючись проти будь-яких торгових ініціатив між США і Тайванем.
Японія провела міжнародний огляд флоту: Росію не запросили
Однак не всі країни взяли участь у військово-морському параді. Зазначимо, що представники КНР відхилили запрошення приєднатися до військово-морського параду цього року. Росія не була запрошена до участі через ситуацію в Україні.
Як заявив прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, до кінця 2022 року Японія спільно з дружніми країнами сформує нову стратегію національної безпеки. Це допоможе державам зміцнити оборонний потенціал. А також бути готовими до будь-яких заяв країн, які порушують міжнародні правила та незаконно застосовують силу. Зокрема, Кісіда пообіцяв збільшити оборонний бюджет Японії приблизно на 2% від внутрішнього валового продукту.
Повідомляється, що прем’єр-міністр прийняв представників інших країн на кораблі «Ідзумо», а потім зустрівся із послом США Рамом Емануелем на борту авіаносця ВМС США.
.