Саміт з процентних ставок у США вже близький

7

Наступне випробування ринок чекає у п’ятницю: буде опубліковано звіт з ринку праці за жовтень.

Саміт з процентних ставок у США вже близький

Інвестори на Уолл-стріт вважають, що саміт за відсотковими ставками в США вже близький і охоче розкуповують акції. Промисловий індекс Доу-Джонса зріс на 1,7% і становив 33 839 пунктів. Ширший індекс S&P 500 зріс на 1,9% до 4318 пунктів. Технологічний індекс Nasdaq піднявся на 1,8% до 13294 пунктів. Позитивні звіти компаній також створили добрий настрій на торгових майданчиках.

Як і очікувалося, Федеральна резервна система США знову призупинила підвищення процентних ставок, ухваливши своє рішення у середу. У той же час, наступні заяви голови ФРС Джерома Пауелла підігріли надії на те, що посилення кредитно-грошової політики нарешті завершилося. Аналітики також були налаштовані стримано оптимістично. «Найімовірніший сценарій полягає в тому, що ФРС припинила підвищувати ставки. Однак, може пройти деякий час, перш ніж вона знову знизить ставки», – вважає Рафаель Ольшина-Маржіс, економіст швейцарського приватного банку J. Safra Sarasin. Ставки трейдерів на те, що ФРС утримуватиме ставки на колишньому рівні в грудні, зросли до 85,5% з 79,5%, згідно з даними інструменту FedWatch компанії CME Group.

На ринках облігацій інвестори запасалися державними цінними паперами. У свою чергу, прибутковість 10-річних американських паперів знизилася до 4,67% із 4,791% у середу. З початку 2022 року ФРС підвищила відсоткові ставки з майже нульового рівня до діапазону 5,25–5,50%, намагаючись стримати високу інфляцію та охолодити ринок праці, на якому точаться спекотні суперечки. Наступне випробування ринок чекає цієї п’ятниці, коли буде опубліковано звіт з ринку праці за жовтень. Експерти очікують, що у жовтні було створено 180 тисяч робочих місць. Це буде значно менше вересневого показника в 336 тисяч, але 70–100 тисяч робочих місць на місяць уже вважаються достатніми для забезпечення роботою населення США, що росте.

Читайте також:  Прем'єр-міністр Нової Зеландії: країна стане республікою

Starbucks та Paypal набирають окуляри

Котирування таких важкоатлетів технологічного сектора, як Apple, Google, материнської компанії Alphabet і Microsoft, зросли на тлі очікувань підвищення процентної ставки на 2,1%. Акції виробника електромобілів Tesla зросли на 6,3%. Однак основна увага компаній, як і раніше, була зосереджена на балансах та прогнозах. Акції Starbucks мали попит і зросли на 9,5% після несподівано високого збільшення прибутку.

Акції Paypal також зросли на 6,6%, оскільки платіжний велетень підвищив свій переглянутий прогноз прибутку на весь рік. У секторі напівпровідників виділялися акції компанії Qualcomm, які зросли на 5,8%. Розробник мікросхем прогнозує виручку і прибуток за перший квартал вище за прогнози Уолл-стріт. Компанія Roku, що спеціалізується на потоковому відео, підвищила ціни на акції завдяки оптимістичному прогнозу. Акції компанії злетіли на 30,7%. Виробник ліків Eli Lilly також показав у кварталі кращі результати, ніж очікувалося, та його акції подорожчали на 4,65%.

Moderna, навпаки, опинилася під тиском і ціна її акцій впала на 6,5%. Американська біотехнологічна компанія знизила очікування продажу своєї вакцини Corona через низький попит.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я