Зонд “Люсі” пролетів поблизу астероїда “Дінкінеш”

14

«Троянці Юпітера» – це астероїди, які обертаються навколо Сонця тією ж траєкторією, що й Юпітер. Для вивчення призначений зонд «Люсі», який вже відвідав свій перший пробний астероїд.

Зонд «Люсі» пролетів поблизу астероїда «Дінкінеш»

Зонд Nasa “Люсі” відвідав свій перший астероїд. У середу зонд пролетів повз астероїд «Дінкінеш» на відстані близько 400 км і успішно витримав маневр, повідомило американське космічне агентство Nasa. Тепер потрібно близько тижня, щоб передати на Землю всі зібрані дані.

«Дінкінеш» діаметром менше одного кілометра – перший із приблизно десяти астероїдів, які мають дослідити зонду, і цей проліт є головним чином перевіркою працездатності наукових приладів, встановлених на його борту. Його справжньою метою є астероїди Юпітера.

Апарат “Люсі” був запущений у 2021 році з космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида. Зонд довжиною понад 14 метрів, що працює на ракетному паливі та акумуляторах, що заряджаються від сонячних батарей, повинен пролетіти поблизу семи так званих «троянців Юпітера»: Еврібат, Кети, Полімели, Лейкуса, Оруса, Патрокла і Менетія, названих у честь головних Гомера “Іліада”.

Троянці Юпітера – це астероїди, що обертаються навколо Сонця по тій же орбіті, що і Юпітер. Вони вважаються скам’янілістю формування планет, тому Nasa сподівається, що місія дозволить отримати нові відомості про формування планет і нашої Сонячної системи.

“Люсі” подолає 6,5 млрд км.

Крім того, “Люсі” стане першим в історії космічних польотів зондом, який тричі повернеться на околиці Землі, щоб отримати підтримку її гравітації для свого польоту. Місія розрахована на дванадцять років, і Люсі має подолати загалом близько 6,5 млрд км.

Назва зонда взята з пісні гурту “Бітлз” “Lucy In The Sky With Diamonds”. Вважається, що вона звучала з магнітофона, коли в 1974 в Афарському трикутнику Ефіопії дослідники виявили частини скелета жінки. Ця знахідка вперше довела, що попередники сучасних людей вже близько трьох мільйонів років тому могли ходити вертикально.

Читайте також:  Виправдувальний вирок після пожежі у центрі для біженців

Скам’янілість, а тепер і зонд Nasa, отримали прізвисько “Люсі”. Причина, за словами представників Nasa, проста: «Подібно до того, як скам’янілість «Люсі» дозволила отримати унікальні відомості про еволюцію людини, місія «Люсі» обіцяє здійснити революцію в наших знаннях про формування планет та Сонячної системи».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я