Республіканці вживають заходів проти виключення Трампа з виборчого списку до Колорадо

10

Суд штату Колорадо позбавив Дональда Трампа права брати участь у первинних виборах у цьому штаті. Однак, республіканці не готові з цим миритися і звернулися за допомогою до Верховного суду США.

Апеляцію подано – Республіканці вживають заходів проти виключення Трампа з виборчого списку в Колорадо

Нова подія у судовій суперечці про вибори колишнього президента США Дональда Трампа: Республіканська партія Колорадо подала апеляцію на рішення Верховного суду США про те, що Трамп не має права обіймати посаду президента і попросила Верховний суд США втрутитися. Республіканців представляє консервативна юридична фірма American Center for Law & Justice.

Рішення суду «помилкове», йдеться у заяві, поданій у середу ввечері (за місцевим часом). “Поки рішення Верховного суду Колорадо не буде скасовано, будь-який виборець має право оскаржити дискваліфікацію політичного кандидата”.

Дональд Трамп поки оголосив лише про свою апеляцію

Минулого тижня Верховний суд Колорадо ухвалив, що Трамп не має права претендувати на пост президента через свою роль у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року і тому не може брати участь у первинних виборах. Трамп хоче повернутися у гонку за Білий дім від республіканців у листопаді наступного року. Його противники намагаються домогтися виключення імені Трампа з бюлетенів для голосування на президентських виборах у різних штатах. Як аргумент вони наводять поправку до конституції, яка не допускає до виборів людей, які спровокували повстання проти конституції. Поки що їм вдалося досягти успіху тільки в Колорадо.

Трамп оголосив про подачу апеляції на рішення суду до Колорадо, але поки не подав її. Верховний суд Колорадо сам відклав своє рішення до остаточного з'ясування питання у разі подання апеляції. Таким чином, ім'я Трампа, швидше за все, буде включено до бюлетеня для голосування на первинних виборах його партії у цьому штаті на початку наступного року.

Читайте також:  Байден відвідав Польщу напередодні річниці початку війни в Україні

А ось в американському штаті Мічиган Верховний суд у середу відхилив вимогу про недопуск Трампа до первинних виборів. У своєму короткому обґрунтуванні сім суддів заявили, що вони «не переконані в тому, що ці питання мають бути розглянуті цим судом» до проведення первинних виборів 27 лютого наступного року.

Група борців за демократію під назвою Free Speech For People подала запит до Верховного суду, ґрунтуючись на ролі Трампа у штурмі Капітолію США у Вашингтоні.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я