Прорив у галузі електронних рецептів для всіх уже настав?

11

У повсякденному житті багато речей вже давно робляться через Інтернет – від банківських операцій до бронювання наступної відпустки. Сектор охорони здоров'я дуже відстає. Наразі запускається цифровий додаток для масового використання.

Оцифрування – Прорив у галузі електронних рецептів для всіх вже настав?

Після довгих років затримок електронні рецепти мають стати стандартом для мільйонів пацієнтів у 2024 році. З 1 січня всі клініки повинні мати можливість виписувати рецепти на ліки у цифровому вигляді, які потім можна буде погасити кількома способами.

Захисники прав споживачів бачать безліч практичних переваг використання електронних рецептів замість звичних рожевих папірців, але при цьому закликають лікарів впроваджувати їх належним чином. Практики розраховують на стабільні технічні умови, коли розпочнеться масштабне повсякденне використання.

«З електронним рецептом ми починаємо гонку за цифровізацією», – Заявив міністр Карл Лаутербах (СДПН), звертаючись до німецької системи охорони здоров'я, яка досі практично не була об'єднана в мережу. Широкомасштабний запуск мережі кілька разів відкладався, зокрема через технічні проблеми. Однак у середині грудня Бундестаг ухвалив закон, ухвалений коаліцією «Світлофор», який зобов'язує лікарів з 1 січня виписувати рецепти в електронному вигляді.

Закон ще має пройти через Бундесрат

На початку лютого закон ще має пройти остаточну редакцію у Бундесраті. Проте міністерство вже повідомило зацікавлені сторони у сфері охорони здоров'я, що умови для обов'язкового використання електронних рецептів почнуть діяти з 1 січня 2024 року, тобто з цього моменту. Це пов'язано з тим, що відповідно до попереднього законодавства зобов'язання мало бути введене в дію з початку 2022 року.

Практики не хочуть бути випробувальною лабораторією

Очікування того, що проект «Вітрина» буде запущено, дуже високі. Національна асоціація лікарів обов'язкового медичного страхування дала зрозуміти, що технічні умови також мають бути надійними. “Кожен робочий день у Німеччині виписується понад 1,5 мільйона рецептів”, – повідомив представник організації німецькому агентству друку. «Це має працювати надійно та безпечно; Зрештою, клініки – це не цифрові тестові лабораторії». Досвід перших кількох днів покаже, чи достатньо стабільні системи, щоб упоратися з масовим використанням.

Читайте також:  Кім Чен Ин і Шойгу зустрілися в Пхеньяні

Практики змогли підготуватися і перейти на нову систему останніми місяцями, оскільки необхідні для цього умови були створені не скрізь. До них відноситься пристрій для підключення до захищеної магістралі даних системи охорони здоров'я. Кожен електронний рецепт також потребує електронного підпису лікаря. Законодавством також передбачено певний тиск для переходу на електронну систему: Якщо лікарі цього не зроблять, їм може загрожувати скорочення винагороди на один відсоток.

Конкретні переваги для пацієнтів

Центри захисту прав споживачів бачать багато переваг пацієнтам. Лукас Ауер, фахівець федеральної асоціації, сказав dpa: » Аптека може заздалегідь перевірити, чи є ліки на складі, і за необхідності замовити його». Це позбавить зайвих поїздок. Також більше не доведеться гадати про нерозбірливі рукописні позначки на рецептах. Крім того, наступні рецепти можуть бути виписані у цифровому вигляді без необхідності повертатися до клініки. Найбільша перевага – це мінімізація ризиків: Цифровий запис усіх ліків дозволить легко простежити за їхньою взаємодією.

Проте організації захисту прав споживачів також стежать за процесами електронного підпису. Якщо практики підписуватимуть видані електронні рецепти лише потім, наприклад, колективно наприкінці робочого дня, люди не зможуть викупити свій електронний рецепт протягом тривалого часу. Такий час очікування є неприйнятним, вважає експерт Ауер. Тому необхідно забезпечити, щоб пацієнти могли викупити свій електронний рецепт одразу після відвідин лікаря.

Три способи викупити рецепт в аптеці

Вже деякий час електронні рецепти можна викуповувати через спеціальний додаток замість звичних рожевих аркушів паперу або за допомогою роздрукованого QR-коду на папері. Однак поки що це не набуло широкого поширення. Однак тепер існує третій, більш простий спосіб викупу рецептів, який полягає в тому, що карта медичного страхування вставляється в пристрій зчитування в аптеці. Електронні рецепти зберігаються не на карті, а на центральному сервері. Коли картку вставлено, аптека має право отримати їх звідти. У майбутньому додаток для електронних рецептів буде також інтегрований до додатків для касових апаратів.

Читайте також:  Прем'єр-міністр Нової Зеландії: країна стане республікою

Захисник прав споживачів Ауер зазначає, що для цього електронна медична карта має бути за допомогою NFC – тобто придатною для бездротового обміну даними з іншими пристроями. Це можна розпізнати за символом у верхній частині картки. «Люди, які не можуть або не хочуть користуватися цифровими послугами, не повинні залишатися осторонь, – наголосив він загалом. Для них мають бути передбачені допоміжні послуги та аналогові альтернативи». “У цьому відношенні слід вітати той факт, що паперові рецепти залишаються в силі”.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я