Розширення раннього Всесвіту відтворили у лабораторії

8

Вчені з Гейдельберзького університету в Німеччині відтворили в лабораторії аналог раннього Всесвіту. В експерименті вони використовували охолоджені атоми калію. Nature.

Дослідники застосували новий підхід для побудови фізичної моделі, що імітує умови одразу після Великого Вибуху. Вважається, що ранній Всесвіт був дуже холодним. Тому вони створили середовище, близьке до абсолютного нуля.

Атоми калію охолодили і уповільнили за допомогою лазерів, унаслідок чого утворився конденсат Бозе-Ейнштейна (різновид надплинної рідини). Потім за допомогою спеціального проектора вчені розташували атоми у потрібному порядку. Після цього надплинні ексітони (квазічастки) почали поширюватися у двох напрямках.

В результаті вченим удалося створити «симулятор квантового поля». Вони припустили, що поведінка надплинного середовища чимось схоже на фізику, що керувала простором-часом та утворенням частинок після Великого Вибуху. У ході експерименту вчені зімітували розширення раннього Всесвіту. Атоми рухалися у вигляді брижів, як і передбачали теоретичні моделі.

Раніше вчені у лабораторних умовах відтворили термоядерну реакцію всередині наднової зірки. Експеримент провели британські вчені.

.

Читайте також:  Китайські археологи знайшли теракотові статуетки династії Північна Вей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :