Розпочався місяць мусульманського посту Рамадан

37

На тлі дефіциту продовольства і високих цін мусульмани всього світу почали тижневий пост з першого дня Рамадану. У Єгипті, Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах, серед інших, четвер був оголошений першим днем ​​посту. Дата залежить від появи нового півмісяця і тому може дещо відрізнятись у різних країнах.

Багато жителів країн арабського світу, серед інших, продовжують страждати від цін на продукти харчування, що різко зросли, на світових ринках. Однією з причин цього є агресивна війна Росії в Україні, яка триває вже понад рік. Особливо різко зросли ціни на зерно.

Під час Рамадану правовірні мусульмани утримуються від їжі, пиття, куріння та сексу протягом місяця від світанку до заходу сонця. Увечері люди традиційно збираються разом, щоби порушити піст. Багато хто проводить цей час зі своїми сім’ями і їдять у великому колі. Однак через високі ціни на продукти харчування бідніші родини можуть зіткнутися з труднощами при проведенні вечірнього іфтара, як це було минулого року.

Жодних багато накритих столів

«Поєднання високої інфляції цін на продовольство, обвал валюти та стагнації доходів унеможливлює для сімей поставити їжу на стіл», – сказав економіст Аріф Хуссейн із Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП). Продовольча інфляція особливо висока у Лівані – 138% та у Сирії – 105%.

Від високих цін страждають і жителі Єгипту, густонаселеної країни арабського світу з населенням понад 105 мільйонів людей. Як контрзаходи уряд змусив спеціальні ринки, що пропонують продукти зі знижкою до початку Рамадану, відкритися на три місяці раніше, ніж звичайно. Згідно з дослідженням американського дослідницького інституту IFPRI, 85% опитаних домогосподарств в Єгипті заявили, що стали їсти менше м’яса з початку війни в Україні. 75 відсотків сказали, що стали їсти менше курки та яєць.

Читайте також:  Поліція інформує громадян перед операцією з виселення у Лютцераті

За оцінками, у світі налічується близько 1,9 мільярда мусульман. Більшість із них проживає в Індонезії, Індії, Пакистані та Бангладеш. В арабському регіоні два найсвятіші місця ісламу, Мекка та Медіна, знаходяться в Саудівській Аравії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я