Байден здивований наявністю секретних документів в особистому кабінеті

34

Президент США Джо Байден висловив здивування секретними урядовими документами, виявленими в його особистому кабінеті, і пообіцяв «повну співпрацю» в розслідуванні. Він не знає, яким є зміст цих документів, сказав Байден учора в кулуарах Північноамериканського саміту в Мехіко. За його словами, всі документи було передано до Національного архіву.

У понеділок стало відомо, що Байден зберігав секретні документи часів свого перебування на посаді віце-президента США за тодішнього президента Барака Обами у своїх особистих кабінетах у Центрі Пенна Байдена у столиці США Вашингтоні. Байден продовжував використовувати приміщення після закінчення терміну своїх повноважень. Байден підтвердив, що коли він звільняв офіс, його адвокати знайшли у «замкненій шафі» коробку з документами, серед яких були секретні документи.

Доповіді про Україну, Іран та Велику Британію.

Повідомляється, що це десять конфіденційних документів, деякі з яких мають найвищий ступінь таємності. Серед них, за даними CNN, документи американської розвідки про інші країни, такі як Україна, Іран та Велика Британія.

За даними Білого дому, документи було знайдено 2 листопада та передано до Національного архіву. Вони були предметом попереднього запиту архіву. У урядові документи зазвичай мають архівуватися і зберігатися для нащадків. Міністерство юстиції розслідує цю справу.

Це відкриття є особливо вибухонебезпечним, оскільки попередник Байдена на посаді президента, Дональд Трамп, також зберігав секретні урядові документи після закінчення терміну своїх повноважень і тому став об’єктом уваги слідчих. Влітку ФБР вилучило тисячі документів із приватної резиденції Трампа у Мар-а-Лаго у Флориді. Розслідування щодо Трампа триває вже кілька місяців. Екс-президент міг скоїти кримінальний злочин. Байден критикував поведінку Трампа у вересні, назвавши його «безвідповідальним».

Читайте також:  На домашній прямій з плоскими тарифами для студентів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я