Розпочато рятувальну операцію з пошуку танкера

40

Організація Об’єднаних Націй розпочала місію з вилучення понад мільйона барелів сирої нафти з танкера, що зазнав катастрофи, біля берегів Ємену. Голова агентства розвитку ООН ПРООН Ахім Штайнер розповів про «великий крок» щодо відкачування нафти з танкера «Сафер». «Сьогодні вранці технічні експерти вперше ступили на борт «Сафера», – сказав Штайнер в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Нью-Йорку у середу (за місцевим часом). Найближчими сім-десять днів, сказав він, до танкера має підійти друге судно, куплене ООН, «Наутика», щоб можна було перекачати нафту.

Операція ООН біля узбережжя охопленої громадянською війною країни Ємен покликана запобігти неконтрольованому витоку 1,1 мільйона барелів нафти, що може призвести до серйозного розливу нафти. Судно Сафер лежить у Червоному морі біля берегів Ємену вже багато років і загрожує розламатися на частини. Це призведе до гігантського розливу нафти з руйнівними екологічними та економічними наслідками.

Насувається найбільша екологічна катастрофа всіх часів

“Це може стати однією з найбільших екологічних катастроф усіх часів”, – продовжив Штайнер. Біорізноманіття, рибальство та туризм у всьому регіоні виявляться під загрозою, а один із найважливіших у світі судноплавних маршрутів може бути серйозно порушений». За словами Штайнера, початковий огляд підтвердив катастрофічний стан іржавого судна, якому понад 45 років.

Судно «Сафер» є плавучим нафтосховищем і знаходиться приблизно за дев’ять кілометрів від узбережжя Ємену. Судно завдовжки 350 метрів не обслуговувалося з 2015 року через громадянську війну в Ємені. За словами Штайнера, існує небезпека не тільки його розлому, а й вибуху газів, що скупчилися в резервуарі.

Минулого року ООН разом із Нідерландами зібрала гроші на операцію на конференції донорів. Загальну вартість операції оцінили приблизно в 144 мільйони доларів.

Читайте також:  Агентство ООН у справах біженців не дуже добре ставиться до слова "біженці".

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я