Серби у північному Косові продовжують демонстрації

16

У північній частині Косова серби у четвер продовжили протести проти призначення нових мерів. Мітинги знову пройшли перед муніципальними офісами у містах Звечан, Лепосавич та Зубін Потік. Згідно з повідомленням новинного порталу «koha.net», вони мали мирний характер. У понеділок у Звечані сталися сильні сутички між сербами та солдатами натовських сил захисту KFOR, які охороняли офіси. Внаслідок цього постраждали 80 осіб, у тому числі 30 солдатів.

У регіоні проживають майже виключно серби, в решті країни – майже виключно албанці. Косово оголосило себе незалежним у 2008 році. Сербія не визнає цього і потребує повернення свого колишнього краю. Протести спалахнули після обрання нових мерів – політиків албанського походження, які перемогли на додаткових виборах, які серби бойкотували за наказом уряду у Белграді.

Врегулювання останньої кризи на Балканах також обговорюватиметься цього четверга в кулуарах саміту Європи в Молдові. На саміті будуть присутні президент Сербії Олександр Вучич та президент Косово Вьоса Османі. ЄС хоче виступити посередником.

Читайте також:  Десять років AfD - "Прийшла, щоб лишитися"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я