Гаряча лінія допомоги консультує майже 390 тисяч жінок

22

З моменту свого заснування десять років тому телефон довіри «Насильство проти жінок» надав консультативну допомогу 387 710 жертвам. «З них понад 26 000 – іноземною мовою. І це справді вражаючий показник. Навіть якщо привід, звичайно, не є приємним: існування насильства щодо жінок», – сказала міністр у справах сім’ї Ліза Паус (Зелені) у Берліні.

«100 консультантів перебувають на телефоні сім днів на тиждень цілодобово. Навіть посеред ночі, коли партнер стає агресивним. Також рано-вранці, коли він щойно пішов на роботу, або пізно ввечері, коли переслідувач знову стоїть біля входу до будинку.»

Домашнє насильство – особливо часта причина

За даними, домашнє насильство є особливо частою причиною консультацій. Консультанти направляли жінок до місцевих установ 193 834 рази, 82% з них – до консультаційних центрів та жіночих притулків.

За даними Міністерства у справах сім’ї, кожна третя жінка в Німеччині хоча б раз у житті стає жертвою фізичного та/або сексуального насильства. Приблизно кожна четверта хоча б раз зазнає фізичного чи сексуального насильства з боку свого нинішнього чи колишнього партнера.

Проте, за даними міністерства, лише близько 20 відсотків постраждалих звертаються за консультацією чи підтримкою. Причини різні: часто жінки не вірять, що їм хтось повірить, або їм соромно. Багато постраждалих просто не знають, які існують контактні пункти.

Спрощений телефонний номер

Лінія допомоги призначена для надання низькопорогової допомоги – анонімне консультування можливе по телефону, чаті або електронною поштою. Щоб зробити доступ ще простіше, теперішній телефонний номер буде скорочено і спрощено. З 1 червня лінія допомоги буде доступна цілодобово за номером 116016 – він також діятиме як національний номер екстреної допомоги в інших європейських країнах. Колишній номер 08 000 116 016 залишиться доступним у Німеччині принаймні протягом року.

Читайте також:  Африканська делегація закликає Москву до переговорів із Києвом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я