Розміщення ядерної зброї в Білорусі, незважаючи на критику Заходу

24

Росія, як і раніше, хоче розмістити ядерну зброю в Білорусі. За словами Москви, ці плани не підлягають обговоренню. Тим часом, ЄС загрожує новими санкціями.

 

Розміщення ядерної зброї в Білорусі, незважаючи на критику Заходу

Росія дотримується своїх планів щодо розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі, незважаючи на загрози Заходу запровадити санкції. “Звичайно, така реакція не може вплинути на плани Росії”, – сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков про можливі каральні заходи.

Раніше посланник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель закликав Білорусь відмовитися від ядерної зброї і пригрозив санкціями у відповідь, якщо вона цього не зробить. Він розкритикував російські плани як «безвідповідальну ескалацію» та загрозу європейській безпеці.

Глава Кремля Володимир Путін оголосив про розгортання у суботу. Згідно з заявою, Білорусь уже має 10 переобладнаних літаків, здатних нести цю зброю. Крім того, країна отримає ракети “Іскандер”, які можуть бути оснащені ядерними боєголовками. Російський президент також наголосив, що Москва дотримується своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Вони зберігаються лише у Білорусі, Росія не відмовляється від контролю – і, таким чином, надходить не інакше, ніж США у країнах ЄС.

Білорусь отримує ядерні ракети вперше з 1990-х років, після добровільної здачі своєї ядерної зброї після розпаду Радянського Союзу. У Білорусі правитель Олександр Лукашенко, який політично та економічно залежить від Путіна, попросив про це ще до війни Росії проти України. Для цього він також досяг зміни конституції, яка більше не передбачає без’ядерного статусу. За словами Путіна, навчання володінню зброєю в Білорусі має розпочатися наступного понеділка, а склади для ядерних ракет мають бути завершені 1 липня.

Читайте також:  Гутерріш засуджує напад на школу в Уганді

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я