Рефрому в Ізраїлі зупинено, але протести продовжуються

20

Упродовж кількох місяців тисячі ізраїльтян регулярно виходять на вулиці проти запланованої судової реформи. Тепер уряд зупиняє проект на кілька тижнів. Але цього замало для зупинки протестного руху.

 

Рефрому в Ізраїлі зупинено, але протести продовжуються

Незважаючи на оголошену зупинку спірної судової реформи в Ізраїлі, противники планів уряду мають намір продовжувати свої протести. Рефрому в Ізраїлі зупинено, але: «Ми не припинимо демонстрації доти, доки судовий переворот не буде повністю зупинено», – оголосили організатори опору на вулицях.

За їхніми словами, заява прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху служить лише для того, щоб обдурити населення, щоб послабити протест і потім встановити диктатуру. Протягом вівторка було заплановано декілька мітингів.

Увечері, після масових протестів та кількох кризових переговорів, Нетаньяху оголосив, що призупинить реалізацію спірних планів на кілька тижнів, щоб «звільнити місце для діалогу» та «уникнути громадянської війни». Протягом приблизно трьох місяців десятки тисяч, а іноді й кілька сотень тисяч людей регулярно виходили на вулиці проти плану його праворелігійного уряду щодо ослаблення незалежної судової системи.

Протести тривали по всій країні у ніч проти вівторка. У кількох містах відбулися сутички з поліцією. У прибережному місті Тель-Авів протестувальники тимчасово перекрили важливу дорогу Єрусалиму. За повідомленнями ЗМІ, надвечір по всій країні було здійснено два десятки арештів. Деякі поліцейські використовували електрошокові гранати та водомети для придушення демонстрантів.

Майбутнє міністра оборони невизначене

Увечері відбулися перші переговори між Нетаньяху та опозицією. За повідомленнями низки ЗМІ, глава уряду спочатку зустрівся із колишнім міністром оборони Бенні Ганцем. Згідно з повідомленням, Ганц закликав Нетаньяху залишити на посаді свого наступника Йоава Галанта. Це «необхідно для національної безпеки» та може сприяти заспокоєнню ситуації. За словами Нетаньяху, Галанта було звільнено в неділю після того, як міністр оборони публічно закликав до припинення реформи. Проте, за повідомленнями ЗМІ, офіційного листа про звільнення ще не надіслали.

Читайте також:  Ганновер дозволяє біженцям розплачуватися карткою

Опозиція не погоджується з діалогом

В опозиції виникли розбіжності щодо того, чи варто вступати в діалог із урядом Нетаньяху. Лідер опозиції Яїр Лапід висловив готовність до діалогу в принципі. “Якщо законодавство буде дійсно і повністю зупинено, ми готові розпочати справжній діалог у резиденції президента”, – заявив Лапід. Проте він висловив сумніви щодо серйозності пропозиції Нетаньяху.

Лідер опозиційної Партії праці Мейрав Міхаелі не бачить причин для компромісу лінією прем’єр-міністра. «Боротьба і протест мають продовжуватися і посилюватися», – наголосила вона. За її словами, своїми заявами Нетаньяху лише намагається потягнути час, але в результаті він здійснює саме те, чого бояться багато мешканців країни.

Загальний страйк закінчився – очікується нормальна робота

Після того, як у понеділок значна частина економіки зупинилася через загальний страйк на знак протесту проти реформи, у вівторок очікується повернення до нормальної роботи. Управління аеропортів Ізраїлю оголосило, що злети та посадки в аеропорту Бен-Гуріон повернуться у нормальне русло. Профспілка працівників взяла участь у загальнонаціональному страйку в понеділок, що призвело до скасування кількох рейсів. Численні працівники інших галузей також припинили роботу на заклик профспілкової організації.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я