Розкол у Лівій партії: Які наслідки

16

Сара Вагенкнехт налаштована серйозно: колишня «фронтвумен» лівих уже довгий час ворогує зі своєю партією.

Розкол у Лівій партії: Які наслідки

Розкол у Лівій партії: Які наслідки

Розкол у Лівій партії: цього понеділка колишній лідер парламентської групи Сара Вагенкнехт хоче представити свій новий альянс. Очікується розкол Лівої партії та припинення діяльності її парламентської групи у Бундестазі. СДПН вітає можливу зміну партії. Згідно з новим опитуванням, майже кожен третій мешканець Німеччини міг би проголосувати за нову партію, яку очолює Вагенкнехт.

Вагенкнехт хоче представити у Берліні своє об’єднання «Bündnis Sahra Wagenknecht-Für Vernunft und Gerechtigkeit». Це об’єднання, зареєстроване кілька тижнів тому, сприймається як провісник створення власної партії. Серед інших у понеділок мають бути Аміра Мохамед Алі, поки що діючий співголова Лівої партії, та Крістіан Лейє, депутат парламенту. Якщо парламентська група Лівої партії втратить хоча б двох із 38 депутатів, то відповідно до регламенту парламенту вона також втратить статус парламентської групи.

Лідер парламентської групи Дітмар Бартш уже припускає, що «ми втратимо статус парламентської групи у січні, коли буде фактично створено нову партію», як він заявив газеті «Tagesspiegel». У цьому випадку під загрозою опиняться робочі місця 108 співробітників парламентської фракції.

СДПН: Наші двері відчинені

СДПН висловила готовність прийняти членів лівих, які бажають відвернутися від своєї партії, на певних умовах. «Ті, хто відданий свободі, справедливості та солідарності і хоче змінити нашу країну на краще, можуть бути прийняті до СДПН. Наші двері відчинені», – заявив лідер СДПН Ларс Клінгбайль в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag.

За даними репрезентативного опитування, проведеного інститутом опитування Insa для газети “Bild am Sonntag”, 27% жителів Німеччини могли б уявити голосування за нову партію. 55% опитаних заявили, що не голосували б за таку партію, 18% не уточнили.

Читайте також:  Твіттер-аккаунт ВПС зламаний

Поки що не зовсім зрозуміло, що має відстоювати передбачувана партія. Вагенкнехт позиціонує себе як різкий критик політики уряду Німеччини щодо України та енергетичних санкцій проти Росії. Вона виступає за імпорт дешевого природного газу та проти надмірно жорсткої політики захисту клімату. Вона також виступає за обмеження міграції. Таким чином, нова партія, швидше за все, конкуруватиме з AfD, яка останнім часом досягла значних успіхів на виборах та опитуваннях. Вагенкнехт неодноразово називала «зелених» найнебезпечнішою партією.

За її словами, своїм проектом Вагенкнехт хоче заповнити політичну порожнечу. «Я відчуваю, що є багато людей, які більше не почуваються представленими жодною партією, – сказала вона кілька днів тому на читанні у Галлі/Заалі. Тому настав час створити щось нове».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я