Розформовано спеціальний підрозділ, відповідальний за насильство

30

Поліція Мемфіса розпустила оперативну групу, яку звинувачують у насильницькій смерті чорношкірого Тайра Ніколса. Після консультацій із сім’єю Ніколса, іншими членами громади, а також офіцерами команди було ухвалено рішення розформувати спірний підрозділ, оголосила вчора (за місцевим часом) поліція Мемфіса в американському штаті Теннессі.

Усі п’ять поліцейських, звинувачених у вбивстві Тайра Ніколса, входили до складу цього підрозділу, повідомила телекомпанія CNN із посиланням на поліцейське управління. Оперативну групу було створено лише у 2021 році для більш ефективного реагування на організовану злочинність та наркозлочини, повідомила на той час поліція Мемфіса телеканалу ABC.

Смерть під час зупинки транспорту

Ніколса жорстоко побили співробітники поліції під час зупинки транспорту 7 січня. Через три дні він помер у лікарні від тяжких травм. Після його смерті було оприлюднено відеозаписи жорстокої поліцейської операції. На знімках, зроблених так званими нижніми камерами співробітників поліції, видно, як поліцейські неодноразово били Ніколса.

Декілька разів він кличе на допомогу – безуспішно. Афроамериканець помер від травм через три дні після операції. Президент США Джо Байден був приголомшений знімками. У кількох місцях спалахнули протести.

На відеозаписах видно, як Ніколса зупиняє поліція у його машині. Офіцери – теж чорношкірі – витягують його з машини і штовхають униз. Знову і знову вони кричать йому, щоб він зліз, але вже лежить. Ніколс кілька разів просить поліцейських зупинитись. За його словами, він уже їде додому. “Я нічого не робив”. Нарешті, він виривається і намагається бігти пішки. Спроба офіцера зупинити його за допомогою електрошокера не вдалася.

Потім Ніколса було затримано офіцерами на іншому перехресті. З трьох різних точок зору – також знятих стаціонарною камерою на ліхтарі – можна побачити, що відбувається далі. Декілька офіцерів затримують Ніколса, тоді як інші офіцери жорстоко б’ють його кулаками і кийком. На одному з відео здається, що офіцер поліції бризкає чимось йому в обличчя. Ніколс стогне і голосить. Кілька разів голосно кличе свою матір.

Читайте також:  Близько 80 000 людей вийшли на демонстрацію у Тель-Авіві проти судової реформи

Ніколс помер через три дні у лікарні

На іншому знімку видно, як двоє поліцейських утримують верхню частину тіла Ніколса, а третій офіцер б’є його ногою по голові. Потім офіцери підтягли тяжко пораненого чоловіка до машини швидкої допомоги і притулили його верхню частину тіла до борту автомобіля. Ніколс помер від травм через три дні в лікарні. Після цього п’ятьох співробітників поліції, які брали участь в інциденті, було звільнено зі служби і заарештовано. Вони мають постати перед судом.

Відео викликало обурення у США та за їх межами. Того вечора протестувальники мирно перекрили шосе через Мемфіс. Багато хто тримав плакати з написом «Справедливість для Тіра». За повідомленнями ЗМІ, троє людей було заарештовано під час протестів у Нью-Йорку. Увечері Байден сказав, що бачив відео та був вражений. Цей інцидент нагадав йому про глибокий страх, травму, біль і виснаження, які щодня відчувають багато чорношкірих американців.

Після цього п’ятьом співробітникам поліції було пред’явлено звинувачення у вбивстві та інших злочинах. Після публікації відеозапису шериф округу оголосив, що двох інших офіцерів, які також перебували на місці події, було звільнено від служби. Наразі проводиться внутрішнє розслідування. Відносно двох пожежників також ведеться розслідування, повідомляє CNN.

Сімейні адвокати засуджують дії расистів

У США випадки смертоносного поліцейського насильства із переважно чорними жертвами відбуваються постійно. Адвокати сім’ї засудили расистську поведінку. П’ять колишніх поліцейських, яким висунуто звинувачення, також є чорношкірими. Член правління руху Black Lives Matter заявив, що будь-хто, хто працює в системі, яка використовує санкціоноване державою насильство, є співучасником увічнення переваги білої раси.

Минулого року такі жорстокі дії поліції неодноразово викликали бурхливі протести. Наприклад, смерть афроамериканця Джорджа Флойда у травні 2020 року призвела до загальнонаціональних демонстрацій та іноді жорстоких заворушень. Справа Ніколса також часто порівнюють із нападом на Родні Кінга. Кінг був жорстоко побитий поліцією в Лос-Анджелесі 1991 року. Він вижив, отримавши тяжкі поранення.

Читайте також:  Розвиток ситуації навколо Імрана Хана

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я