У ХДС немає місця для Маассена

21
Ханс-Георг Маассен

Лідер ХДС Фрідріх Мерц більше не бачить місця у своїй партії для нового лідера Спілки цінностей Ганса-Георга Маассена. «Міра сповнена. Ми попросили пана Маассена покинути партію. Виняток із партії – це не дуже просто, але зараз ми проводимо ретельну перевірку, щоб зрозуміти, які у нас є варіанти», – сказав Мерц в інтерв’ю газеті Bild am Sonntag. Мови та ідей Маасена більше не було місця у ХДС.

Колишнього президента Управління захисту конституції (Verfassungsschutz) Маассена в суботу було обрано головою архіконсервативного союзу Werte-Union. Група не є офіційним об’єднанням Союзу. За власними даними, вона налічує близько 4000 членів. Протягом багатьох років Маассен – член тюрингського ХДС – неодноразово викликав неприємності своїми суперечливими заявами.

Заклики до виключення із партії

В останні дні він знову зазнав різкої критики. У своєму твіті він заявив, що “рушійні сили в політико-медійному просторі” наполягають на “викоріненні расизму щодо білих”. В одному з інтерв’ю він говорив про «червоно-зелену расову доктрину». Внаслідок цього кілька політиків ХДС закликали його вийти з партії або пригрозили подати заяву про виключення з партії.

Мерц відмовився від своєї попередньої заяви в газеті “Bild am Sonntag” про те, що він хоче скоротити AfD вдвічі. “Я не повторюю цю заяву з 2018 року”, – сказав лідер ХДС. «Екстремістські структури та радикальна права риторика AfD зміцнюються. AfD твердо стоїть на боці Росії і тому мобілізується, особливо у східній Німеччині», – сказав Мерц.

Він зовсім не відмовився від претензій на те, щоб відвоювати виборців у AfD. «Але ми будемо непохитно дотримуватись курсу Союзу на чітке дистанціювання від ультраправих», – наголосив Мерц. “В даний час виборці AfD мають лише дуже обмежений доступ до нас”, – додав він.

Читайте також:  Внески на медичне страхування доведеться підвищити у 2024 році

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :