Росіяни обстріляли рятувальну шлюпку у Херсоні

16

Евакуація із затоплених районів продовжується, навіть під обстрілом. Тепер, як повідомляється, об’єктом нападу став рятувальний човен. «Вони стріляли у спину цивільним особам», – кажуть у Києві.

 

Росіяни обстріляли рятувальну шлюпку у Херсоні

Російські війська обстріляли рятувальну шлюпку із цивільними особами у затопленій зоні бойових дій у Херсоні, повідомляє канцелярія президента у Києві. За даними влади, троє людей загинули і десять отримали поранення.

«Російські – боягузливі терористи», – заявив у неділю у своєму блозі на каналі Telegram глава канцелярії президента України Андрій Єрмак. «Вони стріляли у спину мирним жителям». Він сказав, що поранені переїхали через Дніпро до міста Херсона, яке контролюється українськими військами.

Більшість Херсонської області окуповано російськими військами. Воюючі сторони вже кілька днів звинувачують одна одну в обстрілах, а після руйнування греблі у Каховці працівники гуманітарних організацій намагаються вивести мешканців у безпечне місце. Заяви сторін, що ворогують, часто не можуть бути підтверджені незалежними експертами.

Чоловік намагався захистити дружину та був убитий

Український військовий губернатор цього району Олександр Прокудін повідомив, що 74-річний чоловік зазнав смертельних вогнепальних поранень, намагаючись захистити своїм тілом жінку. Міністерство внутрішніх справ у Києві оголосило, що на човні знаходилася 21 людина, яка намагалася дістатися безпечного місця, і опублікувало фотографії врятованих. Іноді рятувальники також доставляють людей із лівого берега Дніпра, який перебуває під контролем Росії. Незалежно від основного випадку завжди є постраждалі. У неділю генеральний прокурор назвав їх число – лише 23 особи.

Після руйнування греблі у вівторок кількість жертв повені становила 14 осіб, вісім з них – у контрольованій Росією частині Херсонської області. Тисячі людей були виведені у безпечне місце з обох боків. Тридцять п’ять осіб на Херсонщині вважаються зниклими безвісти, у тому числі семеро дітей.

Читайте також:  Зірка "Гри престолів" Джек Глісон прибув до Києва з пікапом для ЗСУ

Тим часом паводкові води відступають. За словами військового губернатора Прокудіна, площа затопленого регіону скоротилася із 139 до 77,8 квадратних кілометрів. Експерти говорять про серйозну екологічну катастрофу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я