Лідер ХДС закликав до захисту внутрішніх кордонів ЄС

26

ХДС/ХСС хоче вжити більше національних заходів проти нелегальної міграції, якщо запланована реформа ЄС щодо надання притулку не буде проведена швидко. Лідер ХДС Мерця має конкретні ідеї для реалізації.

 

Лідер ХДС закликав до захисту внутрішніх кордонів ЄС

Лідер ХДС Фрідріх Мерц закликав до покращення охорони внутрішніх кордонів ЄС, якщо заплановану реформу ЄС щодо надання притулку буде відкладено. «Кількість біженців, які прибувають до Німеччини, залишиться високим у найближчому майбутньому і загрожує ще більше збільшитися влітку», – пише він в електронному листі своїм прихильникам.

За його словами, компроміс ЄС щодо притулку, досягнутий у четвер у Люксембурзі, – це початок, але «центри з прийому та реєстрації прохачів притулку на зовнішніх кордонах ЄС можуть з’явитися не раніше 2024 року».

Країни-члени ЄС повинні будуть вжити захисних заходів, щоб знизити кількість біженців, пише Мерц. «Якщо захист зовнішніх кордонів ЄС на даний момент не є можливим у тій мірі, який необхідний, тоді внутрішні кордони потрібно захищати краще. Кожна країна має право, а також зобов’язана контролювати приплив біженців на свою територію», – йдеться у листі. “Свобода пересування всередині Європи не суперечить цьому”.

Фезер проти внутрішнього прикордонного контролю

Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН), однак, у газеті “Bild am Sonntag” виступила проти прикордонного контролю всередині ЄС. “Я хочу захистити серце Європейського Союзу – відкриті кордони всередині”, – сказала вона в інтерв’ю. «Якщо ми знову встановимо бар’єри, це відкине нас на десятиліття тому. Це завдасть величезної шкоди нашій економіці, численним пасажирам та сім’ям з цієї та з іншого боку кордонів із сусідніми країнами».

Більшість міністрів внутрішніх справ країн ЄС проголосували за всеосяжну реформу. Наприклад, люди, які прибувають із країн, які вважаються безпечними, після перетину кордону повинні прямувати до приймальних центрів, схожих на центри тримання під вартою. Там протягом дванадцяти тижнів їхню історію вивчатимуть, щоб визначити, чи є у заявника шанс отримати притулок. Якщо ні, вони повинні бути негайно відправлені назад. Однак цілком можливо, що Парламент ЄС все ж таки наполягатиме на внесенні змін.

Читайте також:  Шольц зустрівся в Японії з Кісідою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я