Як діти пережили 40 днів у джунглях після авіакатастрофи

52

Поступово стає зрозумілим, як четверо дітей змогли пережити 40 днів у тропічному лісі. Очевидно, вирішальними були два фактори.

 

Як діти пережили 40 днів у джунглях. Історія чотирьох врятованих дітей межує з дивом у двох відносинах: по-перше, всі брати та сестри віком від 11 місяців до 13 років виживають в авіакатастрофі, в якій гинуть їхня мати, пілот і ще один дорослий. Потім вони вижили протягом 40 днів у густому колумбійському тропічному лісі. За словами лікаря, два фактори були вирішальними для виживання: у дітей було достатньо води, і вони знали джунглі.

Як діти харчувалися?

Найважливішою була достатня кількість рідини, сказала педіатр Клеменсія Майорга газеті El Tiempo. «Відсутність води ставить дітей у небезпечне становище дуже швидко, лише за кілька годин», – наголосила колишній президент Товариства педіатрії у Боготі. «Тому ми можемо припустити, що вони завжди мали воду в наявності протягом 40 днів». Можливо, допомогло те, що протягом цього часу йшли рясні дощі.

Щодо їжі, то, згідно зі звітом, діти спочатку харчувалися трьома кілограмами борошна з маніоки, взятої з літака. «Протягом кількох днів після катастрофи вони їли борошно, яке взяли із собою», – Цитує CNN слова військового представника Педро Арнульфо Санчеса Суареса. Якоїсь миті у них закінчилися запаси.

«Після цього діти їли насіння»– цитує агентство AP слова дядька Фіденсіо Валенсії. Астрід Касерес, директор Колумбійського інституту добробуту сімей (ICBF), сказала, що діти також їли фрукти з джунглів. Це може бути дика маракуя або манго.

Яким є значення старших дітей?

Дві старші сестри, ймовірно, відіграли ключову роль: 13-річна Леслі та 9-річна Солейні дбали про двох молодших: Тьєну на момент аварії було чотири роки, Крістін – всього одинадцять місяців – у обох були дні народження під час перебування у тропічному лісі. Головне було стежити за тим, щоб діти завжди залишалися разом у густій ​​рослинності.

Читайте також:  Ситуація у Судані загострилася від початку бойових дій

«Я думаю, дуже важливо підкреслити вміння двох старших дітей дбати про молодших», – наголошує педіатр Майорга. «Для мене цілком очевидно, що саме старші діти врятували життя молодшим, особливо 11-місячному малюкові».

Брати та сестри знали тропічний ліс з раннього віку

Також було дуже важливо, що діти, що належать до корінної етнічної групи Уітото (Уйтото), були знайомі з тропічним лісом з раннього віку. «Виживання дітей є доказом знань та зв’язку з природним середовищем проживання, які викладаються та вивчаються в утробі матері та практикуються з раннього віку»– написала організація корінних народів OPIAC у Twitter.

Еколог Карлос Перес з англійського Університету Східної Англії, який добре знайомий з Амазонкою, також вважає так. «Чотири західні діти такого віку загинули б», – сказав він газеті Washington Post. Діти корінних народів рано навчилися знаходити їжу та уникати небезпечних тварин, таких як змії чи хижі кішки. У деяких громадах регіону діти віком одного року навчаються лазити по деревах, каже Перес.

Дослідник додає: «Найбільше я жалкую про те, що знання, які врятували цих дітей у цьому конкретному випадку, швидко зникають в Амазонії».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я