Між політикою та біблійною екзегезою: Kirchentag закінчується

25

Федеральний президент, який розмірковує про те, як вода перетворюється на вино. Лідер ХДС, який задається питанням, що відбувається після смерті – і прем’єр-міністр Баварії, який розглядає біблійну історію про Йосипа та його братів здебільшого як «Хороші часи, погані часи» у Біблії».

Високопоставлені політики також використали з’їзд протестантських церков у Нюрнберзі, який відвідало близько 70 000 осіб, для вираження своїх релігійних думок. Одні більше, інші набагато менш обґрунтовані. Однак Kirchentag запам’ятається не тому, що політики показали свою релігійну сторону – протестантська церква уявила себе явно політично та зовсім не так, як її знають.

Агресивна війна Росії проти України, високі позиції AfD в опитуваннях, зміна клімату: Kirchentag робить все це темою і дає топ-політикам достатньо простору для того, щоб зробити те саме.

Схвалення для Шольца, Баєрбока та Мерця

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) та міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (Зелені) захищають компроміс щодо притулку та свою зовнішню політику в агресивній війні Росії, лідер ХДС Фрідріх Мерц однозначно виступає проти будь-якої форми політики умиротворення щодо Росії. Усі троє отримали у суботу бурхливі оплески – як і генеральний інспектор збройних сил Німеччини Карстен Бройєр напередодні, коли він очікувано однозначно висловився за постачання зброї до зони бойових дій.

«Я з трепетом у серці чекав, як його зустрінуть», – сказав президент Церковного конгресу Томас де Мезьєр у неділю після п’ятиденного заходу. Аудиторія Kirchentag традиційно вважається пацифістською. Той факт, що Бройєра також зустріли оплесками, говорить про відкритий та поважний клімат дискусії.

У минулому деяких політиків, можливо, освистували більше, каже генеральний секретар Кірхентагу Крістін Ян. «Можливо, це добре, що щось змінюється». Тому що соціальні виклики є великими і потребують співпраці, а не протистояння».

Читайте також:  Бос RWE упевнений, що німецькі АЕС можна закрити

Колишній федеральний президент Йоахім Гаук у розмові з Баєрбоком порушує це питання і наголошує, що пацифізм – чудова ідея. «На жаль, однак, мені довелося дізнатися, що іноді ми також знаходилися в романтичному міхурі», – каже він, і «що є різниця між нашими прекрасними видіннями та бажаннями та тим, що є політично можливим». Він наголошує: «Звичайно, ви повинні допомагати людині, на територію якої вторглися. Що ще?” Він погоджується з Баєрбоком, який каже: «Бути на боці нападника – це не варіант для мене».

Кліматична криза як «поворот часу»

Великій проблемі зміни клімату також приділяється багато місця на Kirchentag: активістка Луїза Нойбауер є гостею та майже тріумфує у старих стінах церкви Святого Себальда. А Карла Хінріхс із групи Letzte Generation («Останнє покоління») сидить на трибуні разом із міністром економіки Робертом Хабеком («зелені»).

Кліматична криза є «поворотним пунктом» для міністра-президента Вінфріда Кречмана (Зелені) з Баден-Вюртемберг. Він теж блискуче справляється з балансуванням між біблійною екзегезою та політичним посланням і, незважаючи на проблеми, пов’язані зі зміною клімату, досить обнадійливо заявляє своїй аудиторії: «Прийде час – час уже настав».

Канцлер, очевидно, почувається більш комфортно, коли торкається тема церкви та віри, і йому не доводиться багато говорити про це: Він був хрещений протестантом і покинув церкву, тому він не хоче пояснювати своїх причин. Лише ось що: він прочитав Біблію повністю і вважає, що культурне мислення людей формується під її впливом.

Кількість заходів на тему зловживань у протестантській церкві порівняно невелика – як і інтерес до головної події на цю тему принаймні на перший погляд. Більшість місць у залі залишалися порожніми під час панельної дискусії під назвою «Називати зловживання своїми іменами».

Читайте також:  Президент КМК побоюється нестачі вчителів ще років десять чи близько того

Після закінчення президент Kirchentag де Мезьєр і Генріх Бедфорд Штром, єпископ приймаючої регіональної церкви Баварії, залишилися дуже задоволені: «Настрій був розслаблений, серця відкриті, розум ясний», – каже де Мезьєр. «Якщо нам вдасться таким чином вирішити складні та спірні питання, то цей Кірхентаг послужить нашій країні».

Наступний протестантський Кірхентаг планується провести у Ганновері за два роки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я