Росія втратила чверть гелікоптерів Ка-52 в Україні

13

Такий висновок зробили аналітики британського Міністерства оборони.

Росія втратила чверть гелікоптерів

Британська розвідка опублікувала чергове аналітичне зведення, присвячене ситуації в Україні. На думку фахівців з міністерства оборони Великобританії, Росія втратила чверть вертольотів Ка-52, які перебували на озброєнні ЗС РФ до початку бойових дій. Причому в результаті російські військові так і не досягли помітної повітряної переваги.

Росія втратила чверть гелікоптерів завдяки успішній роботі українських ЗРК

Аналіз даних із відкритих джерел дозволив британським розвідникам зробити висновок про те, що втрати російських гелікоптерів Ка-52 склали 23 штуки. Це приблизно 50% від загальних втрат гелікоптерів під час ведення бойових дій. Враховуючи той факт, що на озброєнні стоїть приблизно 90 гелікоптерів, втрати становлять приблизно чверть від цього числа.

Причиною значних втрат, на думку представників міністерства оборони Британії, є успішне застосування переносних зенітно-ракетних комплексів. Також, вважають аналітики, російські вертольоти літають без прикриття літаками, що йде врозріз із військовою доктриною, що застосовується.

Як наслідок, російській армії не вдається досягти необхідної їй переваги у повітрі. Через це наземні підрозділи, які перебувають у донецькій та херсонській областях, не одержують потрібної підтримки.

Проте ЗС РФ мають потужнішу артилерію, що й доводять постійними обстрілами українських позицій. Але зараз, вважають британські розвідники, артилеристи закінчують боєприпаси. Саме тому як заміну обстрілів застосовуються вертолітні нальоти для підтримки бойових операцій. Тобто не виключена ситуація, за якої втрати збільшуватимуться.

Наприклад, лише за вчорашню добу збройним силам України вдалося збити три ударні вертольоти цієї модифікації.

Росія втратила чверть гелікоптерів, які є гордістю ВПС РФ

Нагадаємо, що Ка-52 з кодовою назвою «Алігатор» є сучаснішою модифікацією моделі Ка-50 «Чорна акула». Ця бойова машина класифікується як ударно-розвідувальний гелікоптер нового покоління.

Читайте також:  Кадиров критикує хід війни в Україні

Він розроблений російськими конструкторами для ураження неброньованої та легкоброньованої техніки, а також солдатів супротивника та повітряних цілей. Вартість одного вертольота, за інформацією з Вікіпедії, становить майже 900 млн. рублів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я