Росія готує заходи проти Великобританії за атаку на ВМФ

27

За даними російської розвідки, британські фахівці брали участь в атаці на кораблі у Криму.

Росія готує заходи проти Великобританії

Росія готує заходи проти Великобританії через атаку на кораблі ВМФ у Криму. За даними Міноборони Росії, у підготовці удару по кораблях Чорноморського флоту РФ у Севастополі брали участь британські фахівці, які перебувають в Україні.

Росія готує заходи проти Великобританії

Як повідомляє посольство РФ у Лондоні, це є наочним свідченням ступеня залучення військових та спеціальних служб Сполученого Королівства до перебігу військових дій в Україні.

За даними Міноборони РФ, Великобританія займається підготовкою української армії з моменту приєднання Криму до 2014 року. За цей час близько 22 тисяч українських військових було підготовлено до ведення воєнних дій, у тому числі за умов щільної міської забудови. Ця підготовка триває і зараз у самій Великій Британії, на ній готують мобілізованих українців.

Окрім того, у місті Очаків Миколаївської області діє британська військово-морська база. За інформацією Міноборони РФ, її задіяли у підготовці ударних та диверсійних операцій проти об’єктів на території Російської Федерації. У тому числі в останній атаці на кораблі ВМФ.

Крім того, за деякими даними у наведенні дронів брав участь американський безпілотник-розвідник.

МЗС Росії спільно з російськими компетентними відомствами опрацьовує практичні кроки для відповіді на участь британських військових у нападі біля берегів Криму 29 жовтня. Міноборони РФ також повідомляло про наявність даних про причетність британських спецслужб до вибухів на Північних потоках.

Читайте також:  Зеленський та Шольц разом полетять до Аахена

Що вже зроблено

Російські судна, на які напали дрони, забезпечували функціонування гуманітарного коридору в рамках реалізації так званої зернової угоди. За версією Росії, напад здійснювався безпосередньо під прикриттям цього коридору. Крім того, є ймовірність того, що ЗСУ використовували для атаки один із зафрахтованих під потреби сільгоспекспорту цивільних судів. Події російська сторона кваліфікує як терористичний акт.

У відповідь на це Росія вийшла із зернової угоди, але при цьому пообіцяла продовжувати переговори щодо важливих питань з ООН та Туреччиною. У результаті 31 жовтня ООН та Туреччина погодили прохід гуманітарним коридором 12 суден. Наразі вони вже вийшли з українських портів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я