За даними російської розвідки, британські фахівці брали участь в атаці на кораблі у Криму.

Росія готує заходи проти Великобританії через атаку на кораблі ВМФ у Криму. За даними Міноборони Росії, у підготовці удару по кораблях Чорноморського флоту РФ у Севастополі брали участь британські фахівці, які перебувають в Україні.
Росія готує заходи проти Великобританії
Як повідомляє посольство РФ у Лондоні, це є наочним свідченням ступеня залучення військових та спеціальних служб Сполученого Королівства до перебігу військових дій в Україні.
За даними Міноборони РФ, Великобританія займається підготовкою української армії з моменту приєднання Криму до 2014 року. За цей час близько 22 тисяч українських військових було підготовлено до ведення воєнних дій, у тому числі за умов щільної міської забудови. Ця підготовка триває і зараз у самій Великій Британії, на ній готують мобілізованих українців.
Окрім того, у місті Очаків Миколаївської області діє британська військово-морська база. За інформацією Міноборони РФ, її задіяли у підготовці ударних та диверсійних операцій проти об’єктів на території Російської Федерації. У тому числі в останній атаці на кораблі ВМФ.
Крім того, за деякими даними у наведенні дронів брав участь американський безпілотник-розвідник.
Атака дронів на Севастополь координувалася за допомогою американського БПЛА RQ-4 Global Hawk.
То з ким ми воюємо? З НАТО та США. Вони справжнісінька сторона конфлікту. pic.twitter.com/wLcGSQyCTG
– Є місто, яке (@BCatAndBCoffee) October 29, 2022
МЗС Росії спільно з російськими компетентними відомствами опрацьовує практичні кроки для відповіді на участь британських військових у нападі біля берегів Криму 29 жовтня. Міноборони РФ також повідомляло про наявність даних про причетність британських спецслужб до вибухів на Північних потоках.
Що вже зроблено
Російські судна, на які напали дрони, забезпечували функціонування гуманітарного коридору в рамках реалізації так званої зернової угоди. За версією Росії, напад здійснювався безпосередньо під прикриттям цього коридору. Крім того, є ймовірність того, що ЗСУ використовували для атаки один із зафрахтованих під потреби сільгоспекспорту цивільних судів. Події російська сторона кваліфікує як терористичний акт.
У відповідь на це Росія вийшла із зернової угоди, але при цьому пообіцяла продовжувати переговори щодо важливих питань з ООН та Туреччиною. У результаті 31 жовтня ООН та Туреччина погодили прохід гуманітарним коридором 12 суден. Наразі вони вже вийшли з українських портів.
.